Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 24-02-16, 18:18
Harris1 Ο χρήστης Harris1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-11-2014
Περιοχή: Χολαργος, Αθηνα
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

+1 επαυξάνω στο μεγαλύτερο ενυδρείο. Και τον φωτισμό όμως! Είναι πολύ όμορφο με φως και φυτά. Μπορώ να πω οτι το πέτυχα και κατάφερα κάποια φυτάκια να αντέξουν με τα χρυσόψαρα.
Σε ενυδρείο θα έλεγα κάτι με καπάκι - παρόλο που υπάρχουν ωραίες λύσεις κρεμαστών φωτιστικών. Και ωραία τα φυτά να φαίνονται από πάνω
Ομως λέω ακόμα καπάκι, γιατί με την ανούμπια που θα μπει σιγά σιγά θα αρχίσουν οι άλγες και κατά συνέπεια τα ραμ σορν σαλιγκάρια.

Τάκη επί τη ευκαιρία, υπάρχει άλλο σαλιγκάρι να κάθεται με χρυσόψαρα και Ramshorn? Και Συνφορουμίστες ?

Το καπάκι το έλεγα, γιατί λένε πως τα Ramshorn ξεμυτίζουν, παρόλο 4 μέρες που τα έχω κανένα δεν μου πέρασε την ειφάνεια νερού.

Περνάνε? Και οπως θα κατάλαβες και εγώ νέος.

να πω ακόμα για τον θερμοστάτη κράτα τον, γιατί δεν ξέρεις τι θερμοκρασίες θα χτυπήσεις κανένα χειμώνα. Πέρυσι έπιασα 19 και χρειάστηκε, εντωματαξύ φέτος δεν πήγε κάτω από 22. Και τώρα που έκλεισα το καπάκι να μην φεύγουν τα σαλιγκάρια, έχω φτάσει 24!!
Τέλος για την μπλε πέτρα με τις μπουρμπουλήθρες, θάψε την και μπορείς να την διακοσμήσεις, με κάτι πιο φυσικό, μια πέτρα με σπηλιά, συστάδα πέτρων, ξύλα, έτσι. Και πρόσεξε στο νέο σου να τους βάλεις ψιλή άμμο γιατί τους αρέσει να μασουλάνε και το πιο μεγάλο χαλικάκι, μπορεί να το καταπιούν, (μπορούν? να μαθαίνω και εγώ τίποτα,,.)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries