Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 20-06-15, 21:02
Mokatsino Ο χρήστης Mokatsino δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-10-2013
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Καλησπερα μετα απο καιρο.. το ενυδρειο τρεχει κανονικα . Ελειπα εξωτερικο κοντα πεντε μηνες αλλα το ενυδρειο ετρεχε κανονικα γτ ειχα ατομο να καθαριζει σκιμμερ να προσθετει νερο και να ταιζει. μονο αυτα.. οταν γυρησα πριν κανα μηνα ολα ζουσαν κανονικα απλα ειχα αλγες οι οποιες καταπολεμουντε σιγα σιγα. εκανα αλαγη νερου καθαρισα φιλτρα σκιμμερ κλπ και πλεον εχει παρει τα πανω του παλι.

εχει μεσα 4 ανεμωνες, 2 πρασιναδες , 3-4 πατελιδες, 2 αχινους μαυρους, 2-3 ερημητες και 2-3 πορφυρες. επισης εχω παρατηρησει ενα πραγμα σαν σκουλικι που δεν ξερω τι ειναι ακριβως που εχει αναπτυχθει μονο του λογικα γτ εγω δεν εβαλα κατι τετοιο.

οι ανεμωνες γεννανε συνεχια.. ειχα βαλει 2 πολυ μικρες στην αρχη και εκτος απο το οτι εγιναν θυρια γεννησαν κιολας. ελευθερωσα τις 2 και ξαναγεννησαν και εχω παλι 4. πριν κανα 6μηνο ειχα και 5-6 γαριδες αλλα εξαφανιστηκαν. πιστευω πωσ οι πρασιναδες τισ εφαγαν χωρις να με σιγουρος. Οταν εχω χρονο θα βαλω μερικες γαριδες παλι και θα τις παρακολουθω πιο στενα..

το θεμα μου ειναι πως το σκιμμερ μου πρεπει να τα εφτυσε πριν 3 μερες και ειμαι χωρις σκιμμερ προσ το παρων βεβαια δεν το εχω πολυ ψαξει γτ δεν εχω χρονο κ ειμαι κ ψιλοασχετος. απο θερμοκρασια ειμαι καλα γτ γενικα το σπιτι ειναι δροσερο και χρησιμοποιω ερκοντισιον και 2 ανεμηστιρακια που δουλευουν κατα την διαρκεια της μερας.

Θα ανεβασω φωτο αυριο γτ τωρα ειμαι στο πισι της δουλειας. Θελω αναλυση απο τους δασκαλους μεσογειακων και ιδιαιτερα απ τον samian αν ειναι ευκολο .

Εχω πολλα ακομα να πω σχετικα οποτε προσεχως με τις φωτο και τα υπολοιπα..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01473 seconds with 11 queries