Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 23-11-14, 19:15
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GiaNt Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για τις ειρωνείες. Είναι μέρος της καταπληκτικής λογικής που θέλει κάποιους να ισχυρίζονται με πλάγιο τρόπο ότι είχαν έμφυτες γνώσεις. (Προφανώς κανείς μας ΔΕ γνωρίζει κάτι πριν ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ..)

Σε ότι αφορά την συμβίωση των ειδών, δεν είναι ότι δε θέλω να καταλάβω, απλώς λαμβάνω αντικρουόμενες πληροφορίες. Έστω ότι το κατάστημα έχει συμφέρον και κάνει οτιδήποτε για να πουλήσει (που όπως σας εξήγησα δεν ισχύει γιατί μου βγαλε την πίστη μέχρι να με αφήσει να βάλω τα πρώτα 2 νέον). Υπήρξαν άτομα που χωρίς κανένα όφελος, μου είπαν ότι η συμβίωση των ειδών που έχω επιλέξει είναι εφικτή.

Ο λόγος που συνεχίζω να εκφράζω τις όποιες απορίες, είναι για να συνθέσω κάποιο συμπέρασμα.
Καλησπέρα
1ον Κανεις μας δεν γεννηθηκε γνωστης κι ολοι καπως ετσι ξεκινησαμε
2ον Στην πορεία ομως διορθώσαμε τα λαθη μας (ή μερος αυτών)
3ον Δεν αποτελεί άλλοθι το να εισαι "νεος" στο χομπι. Πλεον με τα φορουμ και το διαδίκτυο το σύνολο των πληροφοριών ειναι εκει και περιμενει
4ον Ακομη κι αν τα ειδη που εχεις ήταν συμβατά μεταξύ τους, η αναλογία τους, οι διαφορετικές απαιτήσεις σε τροφή κλπ θα τα έκαναν στην πορεία ασύμβατα
5ον Πριν βάλεις το οποιοδήποτε ψάρι, πρέπει εσύ ο ίδιος να ενημερωθείς για τις απαιτήσεις του
6ον Η μασημενη τροφή δεν φερνει γνωση

ΥΓ : Οι ειρωνίες (εάν κι εφόσον υπάρχουν) είναι αποτέλεσμα του πως φιλτράρει ο καθενας μας τις απαντήσεις που παίρνει. Εαν πχ 10 άτομα σου λενε, βγάλε ψάρια και μην βάζεις άλλα κι εσύ επιλέξεις να φορτώσεις κι άλλο το ενυδρείο, τότε τι άλλη απάντηση περιμένεις να διαβάσεις?
ΥΓ2 : Η συμβιωση πολλων ειδων ειναι εφικτη...για έναν έμπειρο χομπίστα!

Εφόσον καταλήξεις στο ποια ψαρια σου αρεσουν, εδω είμαστε
 
Page generated in 0,01510 seconds with 11 queries