Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 09-04-11, 10:03
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ενας θαλασσινος μου ειχε πει οτι οι κλοουν ανηκουν στην ευρυτερη κατηγορια των νταμσελ...και νταμσελ με νταμσελ δεν εχουν και την καλυτερη σχεση ειδικα αν δε μπουν μαζι. και ειναι αυτος ο χαρακτηρας των νταμσελ που πολλες φορες τα κρατα εξω απο τα ενυδρεια των χομπιστων. τα δε συγκεκριμενα ειναι απο το πιο δυστροπα νταμσελ και θα επρεπε να τα βαλεις τελευταια και οχι πρωτα.
πιστευω ομως οτι η ενταση θα μειωθει και να επεμβεις μονο αν δεις αγριες μαχες και τραυματισμους. πολλες φορες ειναι απλα ακινδυνες επιδειξεις-μακαρι ετσι και τωρα..
οι κλοουν ειναι "ερμαφροδιτοι" (οχι με τη στενη εννοια του ορρου) και το μεγαλυτερο γινεται θηλυκο απο τους 2. οποτε μαλλον θα τα βρουν και αυτοι συντομα.
απο την αλλη θα ηθελα να πω τη γνωμη μου για αγορα των κλοουν. αν δεν εχουμε ανεμωνη η εστω καποιο lps (π.χ. ευφηλια) να εκγατασταθουν...δε νομιζω πως ειναι καλη κινηση. καταρχην οπως εχω ξαναγραψει θεωρω οτι χανουν τη μιση γοητεια τους που ειναι η συμβιωτικη σχεση τους με την ανεμωνη. απο εκει και περα και τα ψαρια ειναι χαρουμενα οταν εχουν καποιο "σπιτικο". πολλοι βεβαια ειναι εκτροφης και δεν εχουν δει ανεμωνη στη ζωη τους...αλλα αν τους την παρεχουμε οι περισσοτεροι αργα η γρηγορα θα οδηγηθουν απο το ενστικτο τους και θα εγκατασταθουν. το εχω ζησει το σεναριο αρκετες φορες.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01443 seconds with 11 queries