Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 20-09-12, 10:55
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

και ομως υπαρχουνε ψαρια.μελανοταινιες,κιχλιδες(αφρικανικες),καποια ειδη goby,Gurammi Που ειπες κιεσυ,Puffer,και μαλον υπαρχουν κιαλλα που δε μου ερχονται τωρα η και που δεν τα ξερω.

δε νομιζω οτι ειναι λιγες οι επιλογες,απλα ο περισσοτερος κοσμος προτιμα τα πολυ φανταχτερα ειδη (καποιοι βαριουνται και να ψαξουνε)και δυστυχως τα περισσοτερα απο αυτα ειναι μαλακου νερου.αποδειξη αυτου ειναι τα guppy,που κατα τη γνωμη μου δεν ειναι κατι "ιδιαιτερο" (χωρις να θελω να μειωσω το ειδος),αλλα οι αρχαριοι τα παιρνουν πολυ γιατι βλεπουν τις ουρες τους και γιατι οι πετσοπαδες τα προωθουνε ως "ευκολα",ενω κατα τη γνωμη μου δεν θα επρεπε.το μονο ευκολο που εχουνε ειναι οτι ειναι ευκολη λυση να προτεινει καποιος για ενυδρειο αρχαριου.

για τον ιδιο λογο βλεπεις τοσα νεον και καρδιναλιους και οχι μονο,ολα μαζι σε ενυδρεια αρχαριων με ακαταλληλο νερο.

guppy και neon ειναι "τα ψαρια του αρχαριου" μονο και μονο εξαιτιας των χρωματων.ψαξε εδω μεσα να δεις ποσα θεματα με καινουρια ενυδρεια υπαρχουν που εχουν μεσα Guppy και neon!

και το επαθα κιεγω οταν πηρα ενυδρειο και εψαχνα τα πρωτα ψαρια που θα εβαζα.ηθελα "πολυχρωμα" και κοιταζα και τα guppy.και εβαλα και neon! βεβαια τοτε ηθελα να βαλω και ναυαγιο και δυτη μεσα αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01554 seconds with 11 queries