Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 07-02-11, 22:39
Το avatar του χρήστη mpoumpoula
mpoumpoula Ο χρήστης mpoumpoula δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-11-2010
Περιοχή: Βύρωνα
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
με 5 νιτρικα αν βαλεις κερατοφυλλο θα εχεις προβλημα με τα αλλα φυτα οποτε ή θα βαζεις λιπασματα ή δεν θα βαλεις κερατοφυλλο απλα το φυτο αυτο θα κανει καλο στα μωρα απο τα ψαρακια σου
Σε αυτό το ενυδρειο έχω μονο αρσενικα. Στο άλλο που έχω θηλυκές και μωρα εχω μπολικο κερατόφυλλο...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να ανεβασεις τα νιτρικά θα πρεπει ή να ταϊζεις παραπάνω, ή να βάλεις παραπάνω σφουγγαρια στα φίλτρα!

Είναι πολύ όμορφο! Τα φυτά δεν εχουν παρει ακόμα τα πανω τους, αλλα μόλις γίνει αυτό θα είναι σούπερ! Το συνηθισμένο είναι να μπαίνουν φυτά στις ακρες, και να υπάρχει στο κέντρο ενας άδειος χώρος. Θα σου προτεινα να "ενισχύσεις" λίγο τις ακρες με καμια βαλλισνέρια (που θα κρυψει κ τον εξοπλισμό). Επισης μια-δυο βαλλισνεριες θελει και στο κέντρο πίσω! Δεν χρειαζεται να αγοράσεις (αν δεν βρεις απο κλαδέματα) μεγάλη ποσοτητα. Περνεις 1 γλαστρακι, και αυτες θα αναπαραγονται πολύ γρήγορα μολις εγκατασταθούν στο ενυδρείο!
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια. Εχω ηδη τρεις βαλισνεριες στη μια ακρη ( που πήρα από το μεγαλο ενυδρειο οπου ειχα μονο μια) αλλα είναι μικρες και δε φαινονται καλα. Επισης πίσω υπαρχει ludvigia η οποια επίσης είναι μικρή... Πάντως γενικά όλο αλλαγές κάνω....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mpoumpoula : 07-02-11 στις 22:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 11 queries