Θέμα: 30l Νάνο
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 20-10-16, 07:21
matista Ο χρήστης matista δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-09-2016
Περιοχή: Νέο Ηράκλειο
Μηνύματα: 215
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skiper Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις σας. Απαντώντας, εν γνώση μου έβαλα πολλά φυτά για 2 λόγους. Πρώτον για να το βοηθήσω να σταθεροποιηθεί πιο εύκολα ελπίζοντας τα πολλά φυτά να ανταγωνιστούν όσο γίνεται περισσότερο τις διάφορες άλγες και δεύτερον γιατί είμαι σίγουρος ότι η έλλειψη εμπειρίας μου θα έχει σαν αποτέλεσμα πολλά από αυτά να μην επιζήσουν. Για την ιχθυοσύνθεση δεν έχω καταλήξει σε τίποτα και σίγουρα όταν έρθει η ώρα θα απευθυνθώ για συμβουλές στους ειδικούς εδώ. Και τέλος, χαλίκι και tropica aqua soil είναι 4-5-5 εκ στο μπροστινό μέρος και τουλάχιστον το διπλάσιο στο πίσω. Οι πέτρες είναι μη ασβεστολιθικές τσεκαρισμένες με HCl.
-------------------------
Α, και στο κενό που φαίνεται πίσω από τους 2 βράχους ανάμεσα στην Elocharis θα βάλω κάποιου είδους κοκκινοπορτοκαλοκαφέ φυτού για να σπάσει η πρασινάδα και να πειραματιστώ και με αυτό. Δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα κάτι
Πολύ όμορφο,μπράβο.Μπορεις να βάλεις ludwigia.Υπάρχουν διάφορα ειδη,αλλά το κόκκινο χρώμα που θέλεις νομίζω εκει θα το βρεις...
Και εγω απο εκει πηρα τις πέτρες, αλλά πήρα λάβα.Εχει αρκετές επιλογές για να διαλέξεις.Καλη συνέχεια.
__________________
Αρχή άνδρα δείκνυσι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01365 seconds with 11 queries