Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 26-03-11, 10:15
Το avatar του χρήστη AQUA PURA
AQUA PURA Ο χρήστης AQUA PURA δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 28-02-2007
Περιοχή: Αθήνα, Ν.Ιωνία
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο το αρθρο, αλλα δεν κρατιεμαι θα το πω...

Εχω δει αυτες τις πετρες πολλες φορες σε ενυδρεια διαγωνισμων και ως γνωστον ναταν η ζηλια ψωρα...επομενο ειναι να αυξανεται η φημη τους απο στομα σε στομα και να πιστευει ο καθε αδαης οτι αν δεν εχει seriyou stones , δεν νοειται να κατεβει σε διαγωνισμο.

Λοιπον θα σας πω οτι εχω δει παρομοιες (ισως και ωραιοτερες) πετρες στα ελληνικα βουνα, ακομα και γυρω απο την Αθηνα. Εχω σε μια γλαστρα μαλιστα και μια καταμαυρη, ακριβως σαν την σπανια "αυθεντικη" γιαπωνεζικη μαυρη πετρα Hakkai που τοσο ακριβη και δυσευρετη ειναι ακομα και στην Ιαπωνια..

Βρε μηπως καπου υπαρχει marketing και μας βαζουν να αγοραζουμε τις πετρες απο την Κινα και την Απω Ανατολη ?? Για καντε μια βολτα στα βουνα μας..

To μόνο σίγουρο Αλεξ είναι ότι χρησιμοποιούν marketing αφού ο φίλος μας o κύριος Amano προμοτάρει ο ίδιος μέσα από τις δημιουργίες του τις συγκεκριμένες πέτρες και μην ξεχνάμε πως η εταιρία του τις πουλάει… Θα συμφωνήσω πώς υπάρχουν επίσης πολύ όμορφα πετρώματα στην χώρα μας τα οποία είναι δώρο από την φύση “τσάμπα” με τα οποία μπορούμε να διακοσμήσουμε τα ενυδρεία μας (αρκεί να είναι ασφαλείς). Θα πρότεινα όπως είπε και ο φίλος Αλέξης6 να κάνουμε στο ίδιο θέμα ένα οδηγό με φωτογραφίες από τις πέτρες που έχουμε στα ενυδρεία μας και έχουμε συλλέξει από την φύση ώστε να βρούμε το είδος, την ονομασία και το μέρος ….τι λέτε? Οπότε τις πέτρες σας κύριοι....


Ορίστε και ένα site με πετρώματα για αναγνώριση…

πετρώματα
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01581 seconds with 11 queries