Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 04-11-16, 13:20
Δημητρης παπ Ο χρήστης Δημητρης παπ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2016
Περιοχή: Αρτεμιδα
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

ΒΑΣΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

1. ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΓΚΟΣ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ: 200 λιτρα juwel μαρκας
2. ΧΡΟΝΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ:
3. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ (ΑΡΡΩΣΤΟΥ) ΨΑΡΙΟΥ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ: τα ψαρια τα εχω 4 5 χρονια σε αυτο το ενυδρειο. ξεκινησε απο το αλμπινο οσκαρ που εχασα και μετα στα αλλα οσκαρ και στην συνεχεια στα παπαγαλοψαρα
4. ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ (ΒΑΘΜΟΙ ΚΕΛΣΙΟΥ): 26
5. ΨΑΡΙΑ (ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΣ ): 3 παπαγαλοψαρα 2 μικρα και ενα μεγαλο. 2 οσκαρ το ενα αλμπινο το αλλο μαυρο μεγαλα σε μεγεθος.
6. ΑΣΠΟΝΔΥΛΑ (ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΣ):δεν υπαρχουν
7. ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑΓΩΝ ΝΕΡΟΥ (ΒΑΘΜΟΙ ΚΕΛΣΙΟΥ):
8. ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΩΝ ΝΕΡΟΥ: μολις χανει το συμπληρωνω αλλιως σε καθε καθαρισμα αντλιας μερικη αλλαγη νερου. σημερα αλλαξα περιπου τα 2/3 του ενυδρειου οπως μου ειπαν απο το πετ σοπ και θα επαναλαβω την θεραπεια.
9. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΝΕΡΟΥ: σημερα
10. ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΤΑΪΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΟΣ ΤΡΟΦΗΣ 2 φορεσ την ημερα. αγοραζω αυτη που ειναι για αγρια ψαρια κοκκινα μακροστενα μπαστουνακια. τωρα βρηκα χυμα με το κιλο και περιεχει κατι αλλα ασπρα μεσα αυτη τα ταιζω.
11. ΦΙΛΤΡΟ : rena pilstar λεγεται και ειναι για 200 λιτρα εξωτερικο.
12. ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ:
-------------------------
ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ
1. ΨΑΡΙ(Α) ΠΟΥ ΠΑΣΧΟΥΝ: τα οσκαρ ειναι σε ασχημη κατασταση το μεγαλο παπαγαοψαρο επισης τα μικρα δεν φερουν σημαδια να ειναι αρρωστα
2. ΔΕΡΜΑ: εχουν τρυπες. βαθουλοματα βαθια.
3. ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΨΑΡΙΟΥ: κινουνται κανονικα τρωνε με μεγαλη ορεξη. η συμπεριφορα τουσ δεν εχει αλλαξει
4. ΠΕΡΙΤΤΩΜΑΤΑ (πχ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΔΙΑΦΑΝΗ, ΧΡΩΜΑ): κοκκινα αν δεν κανω λαθοσ οπως η τροφη τουσ
5. ΑΝΑΠΝΟΗ (ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ Ή ΑΥΞΗΜΕΝΗ): κανονικη
6. ΤΡΕΦΕΤΑΙ? ΕΧΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΟΡΕΞΗ? :ναι και με το παραπανω
7. ΠΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ: τα ειχαν καιρο και πηρα εναν ιχθυολογο και μου ειπε οτι θα ειναι απο τσακωμους ετσι το αφησα και μολις εχασα ενα ψαρι καταλαβα οτι ειναι κατι αλλο πηγα σε ενα πετ σοπ και μου ειπε να παω φωτογραφιεσ εκει και οτι εχουν μηκυτεσ
8. ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ:
-------------------------
την εχω ηδη ξεκινησει και ειναι η μερα σημερα και τωρα επαναλαμβανω την θεραπεια οπως μου ειπαν
-------------------------
η 3ημερα***
-------------------------
ΠΡΟΗΓΗΘΕΙΣΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ δεν εχω κανει καμια προσφατα. μονο παλια ειχαν βγαλει ασπρα στιγματα και το αντιμετωπησα με punktol ths jbl

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δημητρης παπ : 04-11-16 στις 13:20 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02428 seconds with 11 queries