Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 08-01-10, 23:10
Το avatar του χρήστη neos
neos Ο χρήστης neos είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 07-02-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή

Ίσως δε μου αντιστοιχεί να εκφέρω άποψη στο συγκεκριμένο θέμα καθώς είμαι από τα νεότερα μέλη και οι εν λόγω 4 συναντήσεις είναι και οι μοναδικές που έχω συμμετάσχει. Επίσης δεν έχω βρεθεί ποτέ σε συναντήσεις άλλου κλιμακίου του ΠΣΦΕ ή άλλου φόρουμ για να έχω κάποιο μέτρο σύγκρισης.

Προσωπικά όμως πιστεύω ότι οι μηνιαίες συναντήσεις αυτό το σκοπό εξυπηρετούν. Να γνωριστούν δλδ δια ζώσης άνθρωποι που σε καθημερινή βάση συζητούν, ανταλλάσουν απόψεις και εμπειρίες μέσω διαδικτύου και συγκεκριμένα μέσα στο GAB. Να προσωποποιηθούν δλδ και να ισχυροποιηθούν οι σχέσεις που έχουμε χτίσει μέσα στο φόρουμ. Είναι ταυτόχρονα και μια ευκαιρία να ανταλλάξουμε υλικά (από κλαδέματα μέχρι ζωντανές τροφές κλπ), περιοδικά και λοιπά "προϊόντα" του συλλόγου κ.α που αποτελούν επίσης κομμάτι της δικτύωσης των χομπιστών αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να διακινηθούν από το διαδίκτυο. Δε βλέπω δλδ προσωπικά κάτι μεμπτό ή κάποιο έλλειμα στις συναντήσεις αυτές.

Αν τώρα κάποιοι άνθρωποι προτείνουν και κάποιες άλλες δράσεις για το κλιμάκιο ΒΕ που μπορεί να είναι είτε ψυχαγωγικές (πχ φυσιολατρικές εκδρομές), είτε επιμορφωτικές (πχ εκπαιδευτικές επισκέψεις, σεμινάρια κλπ), είτε εξωστρεφείς για τη γνωριμία περισσότερου κόσμου με το χόμπυ μας και το σύλλογο (πχ συμμετοχή στη ΔΕΘ κλπ), θέλω να πιστεύω ότι οι περισσότεροι/ες θα το στηρίξουμε με πολύ διάθεση και ανάλογα με τη διαθεσιμότητά μας.

Το ένα πάντως (μηνιαίες συναντήσεις) νομίζω ότι δεν αναιρεί ούτε υπονομεύει το άλλο (λοιπές εκδηλώσεις / δράσεις). Οι παλιότεροι βέβαια γνωρίζετε καλύτερα το χαρακτήρα και το περιεχόμενο που είχαν παλιότερα (ή που θα θέλατε να έχουν όταν τις σχεδιάζατε) οι συναντήσεις αυτές, οπότε η δική σας άποψη βαραίνει πολύ περισσότερο...

Για το Μιχάλη Τσοπανίδη:

Επίσκεψη του κλιμακίου ΒΕ του ΠΣΦΕ στο σπίτι του: http://www.aquarist.gr/PSFE/ekdromikoi/koi.html

Δημοσίευμα της εφημερίδας Μακεδονία: http://www.makthes.gr/index.php?name...rticle&sid=798
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01679 seconds with 11 queries