Θέμα: ΑΛΓΗ;;;SOOOOSS
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 10-11-15, 20:06
Το avatar του χρήστη Giorgos_89
Giorgos_89 Ο χρήστης Giorgos_89 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2015
Περιοχή: Kαβαλα
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή

Το μεσημερι που εγινε 0 καθαρισμος εβαλα την προτεινομενη δοση για τα λιτρα του ενυδρειου αντιχλωριο 10ml,θα χρειαστει να συμπληρωσω κι αλλα 5-10ml ή το αφηνω ως εχει;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` Εμφάνιση μηνυμάτων
Να βαλεις εξτρα αντιχλωριο.
Αποχλωρίωση κανουμε οταν καθαρίζουμε κατι με χλωρινη πχ την ανουμπια αφου την ξεπλυνεις καλά οπως και έκανες την βάζεις σε καθαρό νερο σε μια λεκανιτσα ας πουμε, με μια δόση αντιχλωριο την αφήνεις κανα 15λεπτο και έτοιμος. (prime ειναι το καλυτερο)
Το οξυζενε σε σωστή δοσολογία σε αντίθεση με την χλωρινη ειναι ακίνδυνο ,γι αυτο κ στο πρότεινα, εγω ποτε δεν χρησιμοποιώ χλωρινη για τιποτα στο ενυδρειο,οχι οτι ειναι λάθος αλλά πολλα γινονται,επισης να ξερεις χρησιμοποιούμε την απλή χλωρινη οχι με αρώματα γλυκερίνη κλπ.
Χρησιμοποιησα το διαλυμα απλης χλωρινης,ουτε την παχυρευστη ουτε με αρωματα κτλ.
__________________
[B]Το αγαπημένο μου χόμπυ είναι να πειράζω ανθρώπους που παίρνουν τον εαυτό τους και τις γνώσεις τους πολύ στα σοβαρά και δεν έχουν το θάρρος να λένε καμιά φορά «δεν ξέρω».
[/B]
Nassim Nicholas Taleb, 1960-, Αμερικανολιβανέζος οικονομολόγος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giorgos_89 : 10-11-15 στις 20:06 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01394 seconds with 11 queries