Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 15-01-15, 16:05
Το avatar του χρήστη lingistis
lingistis Ο χρήστης lingistis δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής
 
Εγγραφή: 13-09-2007
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ
Μηνύματα: 1.420
Προεπιλογή

Παρακολουθώ το θέμα από την αρχή.
Νομίζω η παραπάνω απάντηση του Πάνο, η οποία με καλύπτει 100% λύνει κάθε αποροία. Μην νομίζετε ότι όσοι πουλάνε δεν χαρίζουν. Παραθέτω...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λιγο-πολύ θα συμφωνησω πως το νοημα είναι αυτό.
Αν χαριζεις...τοτε πολλοι "αρπαγες" θα εμφανιστουν και ελαχιστα θα εκτιμησουν αυτό που δινεις.
Εχω διαπιστωσει μεσα σε όλα αυτά τα χρονια, πουλώντας αρκετα και χαριζοντας πολλαπλασια, πως ακομη και 1 ευρω μονο να πουλας κατι, σου εξασφαλιζει ως ένα σημειο αλλου επιπεδου ενδιαφερομενους.
Δε μπορειτε να φανταστείτε ποσοι θα ετρεχαν να παρουν δωρεαν κατι που κοστιζει λογου χαρη 15 ευρω (ακομη κι αν δε τους ηταν απαραιτητο)....ενώ ουτε θα έμπαιναν στον κοπο να απαντησουν στην αγγελια αν το ιδιο πωλουνταν μολις 1 η 2 ευρω.
Η λεξη "τζαμπα" τραβαει σαν μ*****μαγνήτης και συστηνω σε ολους αν θελετε να βοηθήσετε, να πουλατε πολύ φθηνα παρα να χαριζετε. Θα βοηθήσετε εν τελει περισσοτερο στο χομπυ.
Και πολλες φορες θα δεις πως ενω βαζεις αγγελια πωλειται...κρινοντας τις προθεσεις αυτου που ανταποκρίνεται (καποιες φορες και την αναγκη του), πολλες φορες στο τελος χαριζεις.
Και μια και νομίζω πως έκλεισε ο κύκλος αυτός θα ήθελα να τονίσω ότι για πάρα πολλούς ακόμα λόγους ισχύει το ‘‘αν θελετε να βοηθήσετε, να πουλατε πολύ φθηνα παρα να χαριζετε. Θα βοηθήσετε εν τελει περισσοτερο στο χομπυ‘‘
__________________
Γιάννης
Αν δεν βρέξεις σαλόνι... mbuna δεν πιάνεις!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01734 seconds with 11 queries