Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 08-04-15, 22:18
st@vros Ο χρήστης st@vros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-11-2012
Περιοχή: Κορυδαλλός (απ'έξω προς το παρόν)
Μηνύματα: 390
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gallos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστεύω θα γίνω ωραίο F.O.!Μάλλον εννοείς στα 10 ε τον ζωντανό βράχο. Μπορείς να πάρεις λίγα κιλά ζωντανό τύπου 7-8 και όλο τον υπόλοιπο νεκρό για να σου έρθει πιο φθηνά. Σιγά σιγά θα ζωντανέψει και ο υπόλοιπος. Απο φωτισμό τι έχεις τώρα;Αν πχ έχεις Τ5 λάμπες μπορείς απλά να αλλάξεις λάμπες σε κατάλληλες για θαλασσινό. Αφού δεν θα βάλεις κοράλλια σε πρώτη φάση δεν θα έχεις θέμα. Skimmer και κυκλοφορητές υπάρχουν πολλά μοντέλα ανάλογα τι θέλεις να πληρώσεις. Πιστεύω πρέπει να κοιτάξεις επιπλέον για μια αυτόματη αναπλήρωση και μια Α/Ο. Νομίζω το χρονικό περιθώριο που έχεις βάλει, μπορεί να σου δώσει ευκαιρίες να βρείς εξοπλισμό απο τις αγγελίες που μπαίνουν κατά καιρούς.
Νεκρό βράχο στα 10€ και ζωντανό από 12€+...Για κυκλοφορητή,skimmer δεν έχω ιδέα τι κάνει για τα λίτρα μου και τι πρέπει να ψάξω...Επίσης φωτισμό θα ήθελα εξ αρχής να βάλω κάτι που να με καλύπτει και σε περίπτωση που βάλω κάποια στιγμή εύκολα κοράλλια...
-------------------------
Για παράδειγμα αυτό το skimmer τι λέει;Γενικά σκόπευα να πάρω αυτό αλλά αν είναι καλό και το πρώτο;
Για κυκλοφορητή αυτόν
Στο θέμα του φωτισμού ναι για 2 Τ5 σκεφτόμουν αλλά πόσα watt?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη st@vros : 08-04-15 στις 22:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01613 seconds with 11 queries