Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 02-09-21, 12:13
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από digital_illusion;
2.θεωρητικά στη Ναξο δεν έχετε βαρύ χειμώνα οπότε και τα 80 εκατοστά .[/QUOTE


130cm το ποιο βαθει σημειο. Αν βαλεις και νουφαρα θελουν 1μετρο ++ βαθος.



[QUOTE
5. με κάποια σίτα πλαστική σαν αυτή που βάζουμε στα μπαλκόνια για τα παιδιά

θα σπασει μεσα σε ενα χρονο απο συστολη διαστολη. θα γινει κομματια.
.[/QUOTE]
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Naxian Εμφάνιση μηνυμάτων
(δεν έχω καν στο νου μου συγκεκριμένο σχέδιο). κακος. Θα κλαις μετα, αλλα θα ειναι αργα......

Ερωτήσεις:
1. Σκεφτόμουν να βάλω χρυσόψαρα αντί για ΚΟΙ, καθώς θεωρώ ότι το μέγεθός της θα είναι μικρό για ΚΟΙ. Σωστό ή λάθος;
Αν μπορείς να την κανεις μεγαλύτερη καν'την. αν δεν εχεις τρέλα με τα κοι και θες κατι να σε χαλαρώνει, τα χρυσόψαρα μια χαρα ειναι .Βάζεις και αρκετες ποικιλίες(ράτσες) και χρώματα και εισαι κομπλέ.



2. Το βάθος είναι επαρκές; Θα κάνω και διαφορετικά επίπεδα εννοείται εσωτερικά.
θα σου έλεγα το ποιο βαθύ σημείο να ειναι τουλάχιστον 130cm



3. Θέλω να φτιάξω έναν μικρό καταρράκτη, όσο περιθώριο έχω δηλαδή λόγω τοποθεσίας.
good


4. Σχετικά με την φίλτρανση, όσο έψαξα σε παλιότερα ποστ, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι το φίλτρο θα είναι μέσα στην ίδια την λίμνη και στην ουσία η απορροή θα φεύγει από τον καταρράκτη που θα υπάρχει;
η σωστή λειτουργία ενος φιλτρου ειναι να περνά το βρομόνερο απο βιολογικά υλικά και μετα να το τραβήξει η αντλια. για να το ξαναγυρνά μεσα στην λιμνη. (διάβασμα θέλει και έρευνα)



5. Με αυτά τα ψάρια, είτα τα χρυσόψαρα είτε τα ΚΟΙ, θα μπορέσουν να διατηρηθούν φυτά μέσα στη λίμνη;
αν εχεις χρυσοψαρα ναι


....
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη POURITANOS : 02-09-21 στις 12:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01680 seconds with 11 queries