Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 25-03-15, 12:44
Το avatar του χρήστη pana
pana Ο χρήστης pana δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-09-2014
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagokoftis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σόρρυ για την σφήνα, αλλά τι εννοείς Samian με αυτό?? Εγώ υπέθεσα ότι θα έβαζε ζωντανό βράχο, γι' αυτό και τόνισα αν είναι αρκετός και καλής ποιότητας και πρότεινα να μην βάλει siporax!! Επίσης δεν σύγκρινα το siporax με τον βράχο, απλά για να καταλάβει τον λόγο για τον οποίο συνήθως δεν βάζουμε siporax σε θαλασσινό ανέφερα τα περί επιφάνειας αποίκησης βακτηρίων...
Επίσης γενικά προτείνω να έχουν βιολογική φίλτρανση σε οσα θαλασσινά ο βράχος είναι νταμάρι...
Πρότεινα κάτι λάθος?? Γιατί λες οτι είναι μεγάλη κουβέντα??? Γιατί Samian, γιατί????

Επίσης στον φίλο μας, προτείνω να βάλει και κανένα σαλιγκαράκι, καθώς καθαρίζουν αρκετά και είναι ωραία να τα βλέπεις να κινούνται και να τρώνε στο τζάμι του ενυδρείου... Αρκεί να έχεις σωστό νεράκι...
ε νε οτι ασπονδυλο βρω θα βαλω ερημιτες,σαλιγκαρια,γαριδες,μυδια,στρειδια,οφιουρο υς,αχινους,αγουρι της θαλασσας ανβρω μικρο,πεταλιδες εχω ηδη,και καμια σαλιαρα και γυλο παντα σε λογικα μεγεθη εχω παρει κυκλοφοριτη resun sp-800 250l/h με ριθμιση ροης ρωτησα για sunsun αλλα μου ειπε οτι η προπελα του σπαει ευκολα φωτιστηκο ισως παρω
dennerle reef light 3:1
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Samian Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τον βράχο σου δεν χρειάζεται PVC κλπ.
ε τοτε γιατι λενε οτι χρειαζετε?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pana : 25-03-15 στις 12:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01445 seconds with 11 queries