Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 20-10-16, 20:03
tnick Ο χρήστης tnick δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-05-2011
Περιοχή: Alexandroupolis
Μηνύματα: 290
Προεπιλογή

Ευχαριστω πολυ για τις υποδειξεις και τα καλα σου λογια σακη!
Γενικα το ενυδρειο το ετρεχε ο πανος με reef setup οπως ειναι χωρις προβλημα για το φωτισμο. Πιστευω να μην εχω προβλημα αλλα θα δειξει.
Για το στησιμο θα βγαλω λιγο βραχο μαλλον για να κανω δυο νησακια ωστε να χω καλυτερη κυκλοφορια.
Ο χαβανεζος παντως απο τη δευτερη μερα που εφαγε φαινεται να ειναι καλυτερα. Δεν εχει ασπρα στιγματα καθολου. Βεβαια ταισα μια φορα με σκορδοζουμο και θα συνεχισω ακομη δυο φορες για αυτη τη βδομαδα.
Αυτο που παρατηρησα ειναι ομως στο δευτερο το ψαρι κλοουν ενα ασπρο σημαδι πισω απο το ματι του που οταν το βλεπω το ψαρι φατσα μου φαινεται σαν εξωγκομα. Θα βαλω μια φωτο αλλα δε ξερω αν διακρινεται ευκολα.

Τελος ηθελα να ρωτησω η ανεμωνη απο την ωρα που προσαρμοστηκε βλεπω οτι κλεινεται οταν σβηνω τα φωτα και ανοιγει οταν ανοιγουν τα φωτα. Μπορει να ρωταω βλακεια τωρα αλλα μου κανε εντυπωση και οσο και να εψαξα δεν βρηκα πληροφοριες γιατι κλεινει η ανεμωνη. Μονο σε ενα αγγλικο σαιτ που ελεγε οτι αφοδευει. Γενικα παντως λεν οτι αν ειναι κλειστει για καποιες ωρες δεν πειραζει τοσο οσο αν ειναι για μερες ολοκληρες.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Page generated in 0,01589 seconds with 11 queries