Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 12-12-06, 21:15
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Μάριελ τελικά απο ότι βλέπεις άκρη με τους μονομάχους δεν μπορώ να βγάλω !!!!
Τά φίλτρα είναι Power heads και ρίχνουν μέσα το νερό με πολύ χαμηλή ροή και σε στύλ καταράκτη..... οπότε θέμα ροής νερού δεν μπορεί να είναι ...
Για το PH, και οι λοιποί φίλοι που έχουν μια χαρά μονομάχους σε ίδιο νερό βρύσης Χαλκίδας τους έχουν με το ίδιο PH.... άρα....πάλι αδιέξοδος..
Το να έχουν πέσει ΟΛΟΙ οι ταλαίποροι μονομάχοι σε εμένα και αυτό φαντάζει δύσκολο .... τι να πω.. εκτός αυτού μονομάχο που έχο χαρίσει σε φίλο που σε εμένα είχε λιώσει η μισή του ουρά, σε εκείνον μέσα σε ένα μήνα είχε βγεί η τριπλάσια !!! τον έβλεπα και δεν το πίστευα !!!!!!
Πάντος δεν μπορεί ... δεν μπορεί... δεν μπορεί ....!!!!!
Αυτό που μου περνάει απο τον νού σαν τελευταία σκέψη είναι η εξής.
Τα φίλτρα μου ακουμπανε-στηρίζονται στο πίσω τζάμι του ενυδρέιου.
Μέσα στα φίλτρα η φτερωτή που δουλεύει προκαλεί μια μικρό ταλάντωση στο τζάμι το οποίο συνεπάγεται και στο λοιπό ενυδρέιο μια και είναι μικρό.
Μήπως απο την ταλάντωση αυτή στρεσάρονται τα ψάρια ?
αν βάλω δηλαδή το χέρι μου στο μπροστά τζάμι του ενυδρείου καταλαβαίνω μια μικρό ταλάντωση στο ενυδρέιο ....
Οπώτε και η πρώτη προσπάθεια θα γίνει σε λίγο .... ήδη αγόρασα ένα φιλτράκι σπόγγου .... σε λίγο (αν έχω το κουράγιο, αλλιώς αύριο) τα εγκατασταθεί και θα μπολιαστεί απο το παλιό για να μην χάσω την βιολογία ...
αν και με αυτό δεν γίνει τίποτα το επόμενο βήμα είναι κανα 20-30λίτρο .....
Αναμείνατε στο ακουστικό σας για συνέχεια......

EDIT:
Παραθέτω και μετρήσεις νερού :

NH3/NH4 0 (υγρό)
NO2 0 (υγρό)
NO3 10 (στικ)
GH 10 (στικ)
ΚΗ 6 (στικ)
PH 8 (στικ)
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη crazyio : 12-12-06 στις 23:55
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02489 seconds with 11 queries