Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 29-09-10, 10:35
Το avatar του χρήστη panospkk
panospkk Ο χρήστης panospkk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΑ
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6981giwrgos Εμφάνιση μηνυμάτων
πηγα να παρω ανεμιστιρες και δεν ειχε 2 που ειθελα και μου ειπε να παω αυριο ειναι σχετικα μεγαλοι νομιζω 12 cm πειρα και εναν μετασχιματιστη απο 220 βολτ σε 12 και αυριο που θα παρω τα ανεμιστιρακια θα ειμαι μια χαρα πιστεβω.τωρα εχω καταφερει και εχω ριξη την θερμοκρα σια στους 25 βαθμους βαζοντας μπουκαλια με κρυο νερο μεσα στο ενυδρειο...

1) Να κοιτάξεις ο μετασχηματιστής σου να "σηκώνει" τους ανεμιστήρες. Μην πάρεις τον πρώτο που θα δεις. Αυτό θεωρείται ευνόητο, αλλά καλύτερα να το αναφέρω και να γίνω εγώ κουραστικός , παρά να κάνεις άσκοπη αγορά.
2) Να κοιτάξεις να είναι πολλαπλών εξόδων, δηλαδή να ρυθμίζεται η τάση που σου δίνει, έτσι ώστε να χαμηλώνεις την ταχύτητα των ανεμιστήρων αν το επιθυμείς.
3) Να ξέρεις ότι το μέγεθος του ανεμιστήρα δεν είναι το μοναδικό κριτήριο για να αγοράσουμε ανεμηστηράκια. Πολλές φορές πηγαίνω σε μαγαζία και ακούω τον πωλητή να λέει "Πάρε αυτό. Είναι αθόρυβο". Αυτό είναι λάθος.Αν κοιτάξεις προσεκτικά τις στροφές του ανεμιστήρα από τα χαρακτηριστικά του, θα παρατηρήσεις ότι είναι λίγες, για αυτό είναι αθόρυβο. Πάρε κάποιον που θα δουλεύει σε πολλες στροφές και ας ακούγεται. Την δουλειά μας θέλουμε να κανουμε .
Για ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε
__________________
Η αλαζονεία προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01540 seconds with 11 queries