Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 25-09-13, 09:50
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alesadro Εμφάνιση μηνυμάτων
Το παρουσιαζεται λες και προκειται για κανενα τερας
Μεχρι γιαγκουλα το γραψατε και οτι θα σπασει το ενυδρειο
Εγω ειχα οσκαρ πολλα χρονια και ποιο ησυχο ψαρι δεν εχω δει
max size 30-35 cm (ετσι ειναι τα τερατα?)
Δεν σας αρεσουν τα μεγαλα τα ψαρια αλλα ας μην γραφουμε οτι θελουμε
βρε alesandro,ειπα τιποτα διαφορετικο?
τις απαιτησεις των ψαριων δεν τις βγαζω εγω απτο κεφαλι μου.ευτυχως υπαρχουνε εγκυρες σελιδες βασισμενες σε χρονια παρατηρησεων απο χομπιστες και επιστημονες.

σκεψου να μην υπηρχανε τι θα ακουγαμε και τι θα γινοτανε

ποιος ειπε οτι δεν μας αρεσουν τα μεγαλα ψαρια?κιεμενα μου αρεσουνε.αυτα που θελω να βαλω χρειαζονται 700+ λιτρα ενυδρειο και υψος απο 65 εκατοστα και πανω.
θα μπορουσα ναχω παρει κιεγω ενα 400λιτρο η 500λιτρο και να τα βαλω τωρα.δεν ειναι δυσκολο να βρω τετοιο ενυδρειο.ειδικα τωρα που πουλιουνται αβερτα.

το θεμα ειναι τι γινεται μετα...
τα μεταξωτα βρ...α θελουν και επιδεξιους κ....

ο σοφοκλης κρατησε ενυδρειο 400λιτρο 10 χρονια με 30+ μεγαλα ψαρια και του πεθανανε ολα εκτος απο 1.και πανω που παει να "στρωσει" και να ξεκινησει παλι σωστα αυτη τη φορα,ειναι κριμα να του πουμε οτι στα 400 λιτρα βαζει οτι θελει ανετα,αφου δεν ισχυει αυτο.

το οτι κρατησες εσυ οσκαρ και ητανε ησυχο δε σημαινει οτι ειναι ολα τα οσκαρ ιδια.ουτε ξερουμε αν επαιξαν ρολο οι συνθηκες που το ειχες στη συμπεριφορα του,αφου δεν ξερουμε τιποτα για το ενυδρειο .

οποτε τωρα,ποιος λεει οτι θελει?

δηλαδη για να πουμε ενα ψαρι "τερας" (λογω μεγεθους), τι μεγεθος πρεπει να φτανει?το εναμιση μετρο?για το 400λιτρο που θελει να το βαλει,και μαλιστα ζευγαρι και μαζι με δυο πλεκο,οπως και να το κανουμε δεν χωρανε.η θα σκοτωθουνε η θα ψοφησουνε.

ουτε επαρκης φιλτρανση υπαρχει για τοσα μεγαλα ψαρια.

φαντασου σε εναμιση μετρο ενυδρειο δυο ψαρια απο 35 εκατοστα το καθενα,μια αφρικανα 25 εκατοστα,και δυο πλεκο που φτανουν ανετα τα 40 εκατοστα ο καθενας....

πως να το κανουμε τωρα δηλαδη,να συμφωνησουμε σωνει και καλα μαυτο,για να μην κακοκαρδισουμε καποιον που του αρεσουν τα μεγαλα ψαρια?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02163 seconds with 11 queries