Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 04-01-18, 02:35
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tanganyika Εμφάνιση μηνυμάτων
Aκυρο το κεραμικο εκει τοτε ! αν θυμαμαι καλα το κενο που αφηνει δεν ειναι και πολυ μεγαλο ο κλεοβουλος παρακατω αν δεν κανω λαθος εχει βαλει παλιο siporax σαν μηχανικο υλικο , δεν βαζω τιποτα και θα το εχω μονο γεματο siporax χυμα και θα παιξω με την ελαφροπετρα στο fluval .

delta εσυ που εισαι master της ελαφροπετρας , καλο ξεπλυμα και βρασιμο? γιατι προσπαθω να βρω ενα παλιο ποστ που ελεγε την διαδικασια και δεν το βρισκω.
-------------------------


ναι ηταν η αρχικη μου σκεψη να βαλω μονο πανω στο τελευταιο καλαθι για να προστατεψω την φτερωτη .. ισως εκει καταληξω απλα ελεγα να βαλω και στο απο κατω επειδη εχω καταργησει τα μαυρα σφουγγαρια , αλλα οπως ειχε και πει ο Τακης αν θυμαμαι καλα σε ενα αλλο post που ειχα ρωτησει οσα σφουγγαρια και να βαλουμε βρωμια θα μαζευουν .
Εγω παντως βαζω παντα σφουγγαρι στον πατο ως μηχανικο υλικο πριν τα βιολογικα υλικα (πανω απο το σχαρακι).
Και βαζω και στο τελος αντι για βαμβακι που βουλωνει ευκολα (κατω απο το σχαρακι - το οποιο υπαρχει εκει για να προστατευει τη φτερωτη, να μη παει κανενα υλικο και κολλησει).

Για την ελαφροπετρα, βγαλε μονο οτι μαυρο χαλικακι βρεις μεσα και ξελπυνε τη οπως κανουμε και με την αμμο, σε ενα κουβα κατω απο τρεχουμενο νερο, ανακατευωντας και ξεχειλιζοντας το νερο, να φυγει η σκονη.
Θα καταλαβεις οτι ειναι ΟΚ οταν δεις το νερο στον κουβα να ειναι πλεον καθαρο.

Τα μαυρα σφουγγαρια, αφου περασει η μηνας της δρασης τους, γινονται σαν τα μπλε. Απλα μηχανικα υλικα δλδ.


.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01560 seconds with 11 queries