Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 03-10-12, 20:46
rakita Ο χρήστης rakita δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-09-2012
Περιοχή: ΒΟΥΛΑ
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Με σφουγαρι μονο και τοσα ψαρακια, μαλλον η βιολογια δεν μπορει να ανταπεξελθει, γιατι ειναι σχεδον ανυπαρκτη. Χρειαζεται βιολογικο υλικο το φιλτρο. Αμεσα βαλε το ehem και αμεσα βαλε αγγελια για μπολι στην περιοχη σου, μηπως σωθουν τα υπολοιπα ψαρακια τουλαχιστον.

Το ph πως γινεται να ειναι τοσο χαμηλο στη γλυφαδα? Να μετακομισω τοτε, γιατι εδω η βρυση βγαζει 7,8-8. Ή παρε υγρα τεστ οσο το δυνατον γρηγοροτερα(εστω ενα-ενα,ειναι ακριβα να παρεις τα βασικα, ειναι γεγονος) ή εστω πηγαινε δειγμα νερου σε καποιο pet shop που εμπιστευεσαι και θα σου κανει εκει τα τεστ.

Γνωμη μου, παντα, ασε τα αλατια προς το παρον και προσπαθησε να βρεις μπολι και να φτιαξεις σωστες συνθηκες για τα ψαρακια, γιατι μαλλον πεθαινουν στην αμμωνια.
Να μετακιμισεις αδερφε στη γλυφαδα και εγω θα ρθω στην Θεσ/νικη απο οπου καταγωμαι.!(6,8-7,2).

Η αποκληση στις μετρησεις μεταξυ των JBL ταινιων και σε υγρα τεστ ειναι τις ταξεως +- 0,2 . Αρα ασημαντες. Τις συγκρινα εγω με τα υγρα τεστ που εχω πριν ενα χρονο και απο τοτε παιρνω μονο ταινιες για λογους οικονομιας. Αρα ΔΕΝ πειζω σε αμμωνια οπως λες.

Οσο για το βιολογικο φιτρο πιστευω οτι εχεις δικαιο ειναι το αμεσο που πρεπει να εγκατασταθει ! Μουρθε χτες απο το εξωτερικο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01460 seconds with 11 queries