Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 30-05-16, 13:20
Harris1 Ο χρήστης Harris1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-11-2014
Περιοχή: Χολαργος, Αθηνα
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

Καλησπέρα σας φίλοι μου. Αργησα λίγο να επανέλθω και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Φίλε μου Τάκη, πάντα σε ευχαριστώ για τα σαλιγκάρια σου. Που ομολογώ το μικρομεσαίο Το έχουν καθαρίσει.
Κρίμα όπως είπα, στο μικρομεσαίο είχα παιδιά και μόλις ήρθε ένα κοινό κίτρινο χρυσόψαρο, τα εξαφάνισαν σαν.
Ο Τάκης βέβαια είχε δίκιο, γεννάνε σαν κουνέλια. Πράγματι στο μεγαλούτσικο, πρέπει να είχα βάλει 5 και βρήκα για 22 μέρες που είχαν μείνει μόνο τα σαλιγκάρια, μωρά σαλιγκαράκια σαν καμπόσα να γεμίζουν. Δυστυχώς μόλις επέστρεψαν τα ψάρια, δεν είχαν μείνει μωρά την επόμενη, πλην τα λίγο μεγαλούτσικα, βρήκα και 4 στο φίλτρο που τα έσωσα!
Στο μικρό ενυδρειάκι είχα βάλει τα άλλα 5 που περνάνε όμορφα μαζί με ένα ...εισβολέα που ήρθε με ένα φυτό. Περνάνε καλά και περπατάνε περπατάνε με τα μωρά τους!

Αν επιτρέπετε όμως καλοί μου φίλοι. Τα ramshorn ξέρετε τι θερμοκρασία νερού θέλουν και αν θέλει να προσέξω κάτι άλλο το νερό τους?
Να είστε καλά.
Ευχαριστώ.



Τα ταίζω κατά διαστήματα μαρουλάκι το παρασέρνει η αντλία όμως και δεν το πιάνουν εύκολα.
Το λεπτοξυσμένο φετάκι αγγουράκι κάθεται σε κανένα φυτό και πιάνουν πάνω του 5.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01412 seconds with 11 queries