Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 19-09-13, 17:10
Το avatar του χρήστη john99
john99 Ο χρήστης john99 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-03-2013
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 274
Προεπιλογή

Καλησπέρα σας, μιας και ζητήθηκε η γνώμη μου ας την πώ, όπως σου είπε και ο φίλος kgf12345 το ενυδρείο σου είναι μικρό για ένα ζευγάρι σκαλάρια καθώς θέλουν το ζευγάρι μόνα τους τουλάχιτον 140 λίτρα και 60 εκατοστά ύψος, επίσης τα τέτρα που έχεις μέσα, στην φύση αποτελούν τροφή των σκαλαριών οπότε καλύτερα να τα βγάλεις, και βάλε καμιά φωτογραφία αν μπορείς για να ξέρουμε περίπου πως είναι το ενυδρείο, επίσης με τι τεστάκια μετράς; Τα αυγά μπορεί να χαλάνε και λόγω συνθηκών, πρέπει να ρίξεις το ph,gh και ίσως το kh, όμως αφού λες ότι μπορεί ο αρσενικός να μην τα γονιμοποίησε τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι, αυτό είναι στην φύση τους μπορεί μετά από 10 γέννες να γίνει και μία επιτυχημένη (και σε εμένα μετά από 12-13 γέννες βγήκε σωστή γέννα, δηλαδή βγήκαν ουρίτσες αλλά επειδή δεν τα τάισα ψώφησαν βέβαια είχα πάρει και όσμωση και έπεσαν λίγο ph,gh και kh) είναι ανάλογα με το ψάρι. Τέλος πρέπει να γνωρίζεις ότι εάν βγούνε μωρά, σταδιακά θα θέλουν όλο και περισσότερα λίτρα, έχρι να τα χαρίσεις ώσπου τέλος θα θέλουν 300λίτρα (και εφόσον τα κρατήσεις μέχρι τα 5-6 εκατοστά) , αυτά από εμένα καλή συνέχεια και ότι άλλη βοήθεια χρειαστείς ρώτα
__________________
Η μεγαλύτερη φυλακή που βρίσκεται ο άνθρωπος, είναι ο φόβος του τι σκέπτονται οι άλλοι για αυτόν.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries