Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 28-05-10, 14:49
Χαραμάδας Ο χρήστης Χαραμάδας δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: xarilaou-thessaloniki
Μηνύματα: 473
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Χαραμάδας
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drbig Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά δεν έιναι χομπυ ρε παιδιά? Δεν πρέπει να μας κάνει να χαιρόμαστε? Εγω ακολούθησα τις συμβουλές των εμπειρότερων και έβαλα στα 150 λτ 2 σκαλάρια μόνα τους και 6 cory. Να σου πώ όμως την αλήθεια? Ακόμη δεν το χαίρομαι. Το ενυδρείο δεν έχει ζωή.
Καμαρώνω το άδειο με τα 2 σμαράγδια μου αλλά δεν το παρακολουθώ. Παρακολουθώ τα κριμπένσις να κυνηγάνε τους ξιφοφόρους για να προστατέψουν να μικρά τους. Καταλαβαίνεις τι έννοώ? Το ένα ας πούμε είναι η καψουρα μου και το άλλο η τηλεόρασή μου!
Φίλε Χάρη χαλάρωσε και προσπάθησε να απολαύσεις αυτό το θαυμάσιο χόμπυ,χωρίς να τα παίρνεις όλα κατάκαρδα.Εγώ όπως είπα και στο φλέγον post,διασκεδάζω αφάνταστα όταν βλέπω τους ειδήμονες να λένε τα δικά τους.Τώρα βέβαια,αν σου σβήνουν τις απόψεις είναι ''σπαστικό'' αλλά εσύ αυτά που είχες να πεις τα είπες.Οσο για αυτά που γράφεις ''στην παρένθεση πιο πάνω σχετικά με το άδειο ενυδρείο σου....ΓΕΜΗΣΕ το.Βάλε μέσα ζωή και άσε τις απόψεις των άλλων.Ετσι θα αποκτήσεις και εμπειρία.Και αν θέλεις και σπρώξιμο έλα να δείς τα δικά μου ενυδρεία.Και θα αναφέρω έτσι χοντρά-χοντρά.....στο 600άρι 20+ δίσκοι,,,,35+ ροδόστομοι,,,,15+cory,,,,1 κλόουν,,,,1ram,,,,2ancistrus και 50-60 γκάμπυ.Nαι 50-60 γκάμπυ και ζούν όλα θ α υ μ α σ ι α , φίλε Χαρυ....και στα δύο μικρά ενυδρεία...πανικός από ζωή σε ψιλαδούρα....ελα να πιούμε καφέ να τα δείς και να τα πούμε από κοντά.Και μην χαλιέσαι.
Υ.Γ.1. Αφού στο θέμα σου αναφέρεις και την φύση...ο φίλος από την Σαμο κάνει αλλαγή νερου με Α/Ο στο 400άρι του κάθε μέρα....δηλ. το λίγο-λίγο καμιά 100λιτ. νεράκι στο ενυδρείο και 300-400λίτ. πέταμα...την μέρα.ΣΩΣΤΟΣ.Και θέλει να το περάσει για πολύ σωστή κίνηση και έτσι μεγάλωσαν οι δίσκοι του...και τα συμπεράσματα δικά σας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01602 seconds with 11 queries