Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 28-05-10, 14:13
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε φιλε στο τοπικ με την αγγελια μου, επιασες και εσβησες ολα τα ποστ εμενα και των παιδιων, δεν καταλαβαινεις οτι ειναι προσβλητικο να συμβαινει οποτε κρινεις εσυ? ουτε προσωπα θιξαμε, ουτε τονους ανεβασαμε, ουτε τπτ, βρεθηκανε δυο παιδια και ρωταγανε για τα κλαδεματα και ειπανε πως θα περασουν το απογευμα να τα παρουν, και τα εσβησες γιατι εισαι ρομποκοπ και τα θεωρουσες περιττα...λες και αν εμεναν θα χαλαγε η δομη του φορουμ ολου, και θα μας εκανε μηνυση η invision, λες και δεν γραφονται ενα σωρο "αλλα τετοια περιττα" εδω καθημερινα...

θελει πολυ μυαλο να καταλαβεις πως οταν σβηνεις εστω και αυτο που ειναι αδιαφορο επειδη εχεις τη δυνατοτητα, του αλλου του κακοφαινεται, που σε τιμαει με την παρουσια του εδω?
ποσο πιο λιανα να στο κανω?
Ηθελα να αποφυγω τις αντιπαραθεσεις στο συγκεκριμενο θεμα, αλλα εφοσον απευθυνεσαι σε εμενα (στο πρωτο μισο της απαντησης σου), πρεπει να απαντησω και ευελπιστω οτι θα σταματησει εδω (για την συγκεκριμενη αγγελια). Ουτε ο ρομποκοπ ειμαι (που τον θυμηθηκες αυτον! ), ουτε θα ηθελα να ημουν και οντως οι απαντησεις δεν χαλασανε ή αλλοιωσανε τη δομη της αγγελιας. Αυτο το ομολογω. Το οτι σβηνονται οταν "το κρινω εγω" ειναι αναγκαιο μιας και ειμαι συντονιστης που με εχει εμπιστευτει απολυτα ο ιδιοκτητης του φορουμ και αυτο ειναι μερος της "δουλειας" μου.
Ομως, παραβλεπεις καποιες σημαντικες λεπτομερειες και προτρεχεις να κατηγορησεις οτι εσβησα ολες τις απαντησεις.
Στους γενικους κανονες (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=12625) αναφερεται:
6. Μηνύματα που είναι άσχετα με την μικρή αγγελία (για παράδειγμα, δεν ρωτούν λεπτομέρειες) θα σβήνονται άμεσα από τους συντονιστές.

Πριν το σβησιμο, μονο των ασχετων με το θεμα απαντησεων (οντως καποιες απαντησεις με καλο χιουμορ θα μπορουσαν να παραμεινουν αλλα δε θελω να γινονται διακρισεις γιατι παλι θα κατηγορηθουμε), καναμε ολοκληρη συζητηση σε κοινη θεα μεσα στην αγγελια σου. Πιστευω οτι ηταν ξεκαθαροι οι λογοι (αφου τους εξηγησα) που προχωρησα στο σβησιμο ασχετων απαντησεων. Εκ των πραγματων ειναι αδυνατο να ελεγχονται ολες οι απαντησεις σε ολοκληρο το φορουμ και να σβηνονται μονο οι ασχετες. Λες και δεν εχουμε κατι αλλο να κανουμε με τον χρονο μας. Εξαλλου αυτο, απο εμενα τουλαχιστον, δεν ειναι θεμιττο μιας και μου αρεσει να βλεπω το παρεΐστικο υφος και τα αστειακια μεταξυ των μελων.
Καποιες φορες ομως, συμβαινει να σβηνονται οι ασχετες απαντησεις (εκτος θεματος, σπαμ, κλπ) σε καποια θεματα. Επισης καποιες φορες οι συντονιστες σβηνουν λανθασμενα καποια θεματα. Ανθρωποι ειμαστε, οχι ρομποκοπ που δεν κανει ποτε λαθος.
Τελος, δεν ξερω γιατι εδωσες τοση εκταση στο θεμα αυτο αφου, οπως ο ιδιος λες, "οι σβησμενες απαντησεις ειναι αδιαφορες" (μην ξεχναμε ολες οι απαντησεις στις μικρες αγγελιες ειναι προσωρινες μιας και αργα ή γρηγορα θα σβηστουν με τη ληξη της εκαστοτε αγγελιας), αρα δεν θα επρεπε να απασχολει (σε τοσο μεγαλο βαθμο τουλαχιστον) τα υπολοιπα μελη. Ασε που στα τοσα χρονια που ειμαι γενικος συντονιστης στο φορουμ δεν εχω λαβει ποτε παραπονο για τον τροπο διαχειρισης μου. Αλλα βεβαια παντα υπαρχει η πρωτη φορα και ειναι απολυτως σεβαστο το παραπονο.

Θα ηθελα να ληξει το θεμα μας εδω. Αν θελεις να το συνεχισουμε, μπορουμε να το κανουμε με προσωπικα μηνυματα.
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01907 seconds with 11 queries