Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 18-11-11, 16:32
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή ηρθε η ωρα για την μεταφορα

ηρθε η ωρα........ να κανω την μεταφορα. λοιπον παιδια χρειαζομαι και αλλες συμβουλες οκ δεν ταισα σημερα , και αυριο θα εχω ολη μερα κλειστα τα φωτα.
να ρωτησω ηθελα κατι ακομα, εχω στο 50 λιτρο μου 2 ψαρακια ενα cklarki κλουν και ενα βασιλικο και θελω να τα βαλω και αυτα μεσα στο 180αρι . απλα σκεφτομαι οτι ισως πρεπει να βαλω πρωτα αυτα και μετα τα αλλα ψαρια του μεγαλου ενυδρειου. τι λετε? και να βαλω και νερο απο το 50αρι μου?
και εχω 1 σκουλικι και ενα μικρο βραχο με μανιταρακια , τι θα γινει εαν δεν αναψω το φως?

με τα τεστ τι να κανω ? πρεπει να ελεξω το νερο? και κατι ακομα τελευταιο το ενυδρειο που θα παρω εχει 2 εξωτερικα φιτρα ......... να τα κρατισω και τα 2 ?

ευχαριστω πολυ εκτον προτερων
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
προσαρμογη οχι , εφοσον μεταφορα θα κανεις στο 180 αρι και θα τους βαλεις το ιδιο νερο που ειχαν πριν , οποτε δεν χρειαζεται .
Η μεταφορα να γηνει συντομα μην μεινουν πολλες ωρες στον γουβα τα ψαρια.
ηρθε η ωρα........ να κανω την μεταφορα. λοιπον παιδια χρειαζομαι και αλλες συμβουλες οκ δεν ταισα σημερα , και αυριο θα εχω ολη μερα κλειστα τα φωτα.
να ρωτησω ηθελα κατι ακομα, εχω στο 50 λιτρο μου 2 ψαρακια ενα cklarki κλουν και ενα βασιλικο και θελω να τα βαλω και αυτα μεσα στο 180αρι . απλα σκεφτομαι οτι ισως πρεπει να βαλω πρωτα αυτα και μετα τα αλλα ψαρια του μεγαλου ενυδρειου. τι λετε? και να βαλω και νερο απο το 50αρι μου?
και εχω 1 σκουλικι και ενα μικρο βραχο με μανιταρακια , τι θα γινει εαν δεν αναψω το φως?

με τα τεστ τι να κανω ? πρεπει να ελεξω το νερο? και κατι ακομα τελευταιο το ενυδρειο που θα παρω εχει 2 εξωτερικα φιτρα ......... να τα κρατισω και τα 2 ?

ευχαριστω πολυ εκτον προτερων
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stap : 18-11-11 στις 16:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01981 seconds with 11 queries