Θέμα: Apollon Reef 400lt
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #228  
Παλιά 13-06-17, 22:29
Το avatar του χρήστη golf4470
golf4470 Ο χρήστης golf4470 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.471
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην golf4470
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγχαρητήρια
Το ενυδρείο πλέον εχει μπει σε τροχιά φουλ ανάπτυξης,αλλα εγω δεν θα σταθώ μονο εκει!
Το οτι λείπεις ταξίδια και για μεγάλα χρονικά διαστήματα και μπορεις να διατηρείς εναν πανέμορφο και ισορροπημένο ύφαλο!
Μπράβο Δημήτρη....
Ευχαριστώ πολυ Νίκο, η βοήθειά σας είναι απερίγραπτη τον τελευταίο καιρό κ το σημαντικότερο είναι όταν με σώσατε από ολοκληρωτική καταστροφή (όταν άδειασαν 3λτ σοδα μεσα στο ενυδρείο)!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Hudds Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο Δημητρη!
Τα κοράλια φαίνονται υγιέστατα και με πολυ καλή αναπτυξη!
Πολυ σωστή και η προσέγγιση σου "χωρις άγχος και βιασύνες"

Sit back, relax and enjoy!

Και 2 ερωτήσεις, PO4 εννοείς 0,05 σωστα;
Οι 40QD ειναι όντως quite; vs RW15;
Καλησπέρα Γιώργο κ σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια
Τα PO4 είναι 0.5 (171 με Hanna). Δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλονται. Έχω προσθέσει αντιφώσφορο. Δούλευα παράλληλα το ATS κ φαντάστηκα οτι ήταν απο αυτό, το αφαίρεσα αλλά δεν κατέβηκαν. Μήπως είναι από την όσμωση, έχω αλλάξει φίλτρα πριν 5 μήνες. Δουλεύω την όσμωση με 2 μεμβράνες (κάθε χρόνο αλλάζω την 1η μεμβράνη με καινούρια και την 1η την τοποθετώ 2η), φέτος έχω καθυστερήσει να την αλλάξω αλλά έχω TDS 3. Ακόμα με προβληματίζουν τα φωσφορικά.

Έχω μείνει εκπληκτος με τις QD, είναι απίστευτες! βρίσκονται ακριβώς στο κεφάλι μου στο σαλόνι κ δεν τις ακούω καθόλου. Είχα την παλιά mp 40esw κ μου έσπαγε τα νεύρα ο θόρυβος της. Άλλαξα ρουλεμαν, άλλαξα το wet side με αναβαθμισμένο wet side QD, ο θόρυβος είχε μειωθεί αλλά όχι τελείως. Οι QD είναι σαν να μην υπάρχουν σε όλα τα προγράμματα.
Εμπειρία με rw15 δεν είχα ποτέ, μόνο με fs8000 κ rw8 οι οποίες δεν ακούγονταν κ αυτές ποτέ. Καμία σχέση όμως η απόδοση τους με με την απόδοση των vortech. Παρόλα αυτά οι jebao (dc6000, fs8000, rw8 ) μου είχαν καεί στα 2 χρόνια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01672 seconds with 11 queries