Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 26-11-12, 19:29
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ζητούμενο κατά τη γνώμη μου είναι, συζητώντας
-να δούμε κατά πόσο είναι βάσιμα αυτά που διαβάζουμε σε διάφορες ιστοσελίδες,βιβλία ή διαφημίσεις
-να ψάξουμε περισσότερο τις διατροφικές ανάγκες των ψαριών που φιλοξενούμε
-να βρούμε (στο εμπόριο ή να φτιάξουμε)τις πιο ποιοτικές και φυσικές απο άποψη συστατικών, τροφές.

Φιλε Κλεοβουλε κι εγω ειμαι τις αποψης οτι τιποτα καλυτερο του φυσικου, ομως οπως και να χει δε νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που να μην ταιζει εστω και καποιες μερες ξηρα τροφη.
Το ιδανικο βεβαια ισως θα ηταν να ετοιμαζουμε καθημερινα φρεσκιες diy η ζωντανες, αλλα μηπως στην τελικη με τα burgers και τις πιτσες το ιδιο δεν κανουμε και στους εαυτους μας?
Θυμαμαι μια εποχη καθημερινα τρεφομουν αποκλειστικα με πιτσες (απο τοτε θελω να χασω κανα εικοσακιλο αλλα δεν ).
Ακομα και στα μωρα το ιδιο κανουμε, το ιδανικο θα ηταν φυσικες φρουτοκρεμες αλλα ολοι δινουν και καμια "σκονατη".
Τωρα σωστο, λαθος? ...απλα τα ψαρια μας τα εχουμε "εκπολιτησει" (σαν τα μουτρα μας)
(προσωπικα ταιζω με 11 διαφορετικες τροφες (14-15 μαζι με τις ζωντανες) εκ των οποιων οι 6 ειναι ξηρες τροφες καταλληλες για τα ψαρια μου ...τι να κανουμε? κι εγω τρωω burgers, αλλα τουλαχιστο προτιμω burger king -οπου και οποτε βρω- και οχι mcdonalds)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01773 seconds with 11 queries