Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 02-09-18, 14:46
Dimitris11 Ο χρήστης Dimitris11 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-02-2018
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από καλατζος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φίλε μου τις αλλαγές νερού πρώτα από όλα πως θέλεις να τις κάνεις με αντιχλωριο με φίλτρο άνθρακα για να μην έχει το νερό χλώριο θα χρειαστεί ένα βαρέλι προετοιμασίας μια αντλία και αλφαδολαστιχο
Με αντιχλωριο λογικά θέλω να τις κάνω!
Έχεις να μου προτείνεις από πού μπορώ να προμηθευτώ αυτά τα τρία είδη που προτείνεις; Κυκλοφορητή δλδ θεωρείς πως δεν χρειάζομαι σωστά;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα και απο μενα

Απο καθαρη περιεργεια, ποιος ειναι αυτος ο ονλαιν πετσοπας που λες?

Δες λιγο και το link εδω:

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=70662

Αντι για το μπαστουνι εξοδου μπορεις να χρησιμοποιησεις και τα μεγαλα πλαστικα μανταλακια που χρησιμοποιουμε στις πετσετες πανω στις ξαπλωστρες στην θαλασσα. Εμενα με βολευαν πολυ. Τα βρισκεις και με 1 ευρω το πακετο.

Υπαρχουν πολλοι τροποι για να βαζεις το νεο νερο στο ενυδρειο, ο καθενας χρησιμοποιει το δικο του.

Καλησπέρα. Στο λινκ που μου έστειλες λέει ότι χρειάζομαι και τα δυο οπότε τουλάχιστον την αντλία νερού δεν την γλυτώνω όπως πρότεινε και άλλος πιο έμπειρος συνχομπιστας μόλις παραπάνω.

Τελικά τι ισχύει;

Από τον Μισιρλή μου το πρότειναν αυτό, που ξέρω από άλλους ότι ο λόγος του είναι σπαθί.

Αν έχεις κάτι άλλο να προτείνεις η από πού να προμηθευτώ αυτα που χρειάζομαι θα χαρώ να το ακούσω.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos699 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε εγω αυτο που εχω κανει ειναι το εξής.... Εχω παρει σωληνάκι 1/4,αυτο που υπάρχει και στην όσμωση, εχω προσαρμοση ενδιαμεσα ενα προφιλτρο ανθρακα και καθε φορα που θελω να βαλω νερο στο ενυδρείο το συνδεω με την βρύση της μπανιερας... Ρυμθιζω την θερμοκρασία πρωτα και ανοιγω την βρύση ισα ισα να υπαρχει ροη....
ευχαριστώ αλλά δεν είμαι ακόμα έτοιμος για DIY και άσε που δεν είμαι και πολύ handyman, θέλω ποιο έτοιμες λύσεις

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimitris11 : 02-09-18 στις 14:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01617 seconds with 11 queries