Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #58  
Παλιά 13-01-15, 19:04
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Σωστο κι αυτο, αλλα φοβαται μεγαλες αποκλισεις λογω του οτι το ενυδρειο ειναι σε εξωτερικο χωρο.

Εγω, στις γαριδες πχ που παιζω απο 19-27 μεσα στο ετος και ειναι σε εσωτερικο χωρο, τα εχω αποσυνδεσει τα ανεμιστηρια.
Βασικα δεν τα εχω αποσυνδεσει.
Εχω ενα φις στον stc και το συνδεω απο τη θερμανση στην ψυξη, οταν αλλαζει ο καιρος.
Παω με τον καιρο ομως στη βασικη ρυθμιση θερμοκρασιας.
Σε εσωτερικο χωρο με σχετικα σταθερη θερμοκρασια, δεν μπορει να παιξει επικινδυνη μεταβολη θερμοκρασιας.
Πχ αυτο τον καιρο στο χωρο με τα ενυδρεια χωρις θερμανση το βραδι εχω μινιμουμ 15 θερμοκρασια χωρου και με θερμανση την ημερα φτανει 22.
Επισης τα ενυδρεια δεν ειναι τοσο μικρα που να επηρεαζονται ευκολα και αμεσα απο την εξωτερικη θερμοκρασια μεσα σε λιγες ωρες.

Στο μεγαλο με τα χρυσοψαρα (στον ιδιο χωρο) δεν εχω θερμανση καθολου φυσικα. Η θερμοκρασια παιζει το πολυ 1-2C μεσα στο 24ωρο και αλλαζει μονη της σταδιακα απο 16-22 οταν ζεσταινει ή κρυωνει ο καιρος ή δεν βαζω θερμανση στο χωρο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01287 seconds with 11 queries