Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #217  
Παλιά 02-10-18, 10:51
Το avatar του χρήστη aliens-
aliens- Ο χρήστης aliens- δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2011
Περιοχή: Αθηνα - Βρηλισσια
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Δυστυχώς από ηλεκτροκόλληση δεν ξέρω. Όντος ντέξιον ταινία μπορώ να βάλω και να την βιδώσω. Ένα ορθογώνιο τελάρο θα μπει στο ύψος που έχω βάλει το τσέρκι. Μπορώ να το περάσω κάτω από το λινερ και πίσω από τις καλαμιές και να δέσει όλο αυτό. Αυτό θα μου δώσει μια πολύ καλύτερη αίσθηση προστασίας.

Τα φυτά θα παραμείνουν μέσα στις γλάστρες. Θα τα βγάζω. Κλάδεμα, μεταφύτεψη και επανατοποθέτηση. Δεν θέλω να κάνω bog filter. Τώρα πως θα καθαρίζει όλο αυτό είναι άλλο θέμα. Έλεγα να βάλω ένα backwach και εκεί αλλά...



Όντος, κάτι σαν κόλα πλακιδίων είχα βάλει παλιότερα που το είχα πρώτο φτιάξει. Δεν μου γέμισε το μάτι και τώρα αποφάσισα να το κάνω με τσιμέντο. Ούτε τώρα το τσιμέντο μου γέμισε το μάτι. Σε αυτά τα πράγματα ακόμα δεν το κατέχω Ενώ φαίνεται τόσο απλό από βιντεάκια, στην πράξη δεν είμαι σίγουρος αν το έχω φτιάξει σωστά χεχε.

Στον καταρράκτη έστρωσα λίνερ. Από πάνω έχω τοποθετήσει πέτρες. Σήμερα θα αγοράσω λευκό τσιμέντο και μαρμαρόσκονη για να καλύψω τα κενά. Το νερό θέλω να περνάει πάνω από τις πέτρες και να μην χάνεται στα κενά. Θέλω να βάλω πάλι φυτά όπως το είχα παλιά. Ιδικά το Hydrocotyle verticillata που είχα έκανε τρομερή εξάπλωση

Υ.Γ. Τα φίλτρα είναι προσωρινά στο μπροστινό μέρος της λίμνης για να έχω χώρο να εργαστώ. Στο ένα είχα είδη σωλήνες backwach κτλ. Στο 2ο τώρα τα φτιάχνω. Είναι στην δεξιά πλευρά και περιμένω να στεγνώσει και να το δοκιμάσω.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20180927_144924.jpg
Εμφανίσεις:  952
Μέγεθος:  111,8 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03865 seconds with 12 queries