Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 30-04-11, 18:27
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Κατ' αρχάς να σου πώ ότι έχω εντυπωσιαστεί με το αποτέλεσμα της δεξαμενούλας σου. Στο μέλλον βλέπω ένα πολύ σπουδαίο κύκλωμα, έστω και μικρό.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
ολες οι ριζες ειταν σε μεγεθος οσο 2 κουβαδες. πολυ μικρες δηλαδη. το λυπηθηκα και το εβαλα αριστερα. δεν ηθελα να το πεταξω. θα προσφερει και λιγο σκια στην λιμνη. ευχαριστω και παλη! εχω δουλιτσα ακομη!
Tίποτα δεν πετάμε, απλά μεταφέρουμε αλλού... Προσωπικά έχω μεταφυτέψει άπειρα φυτά και δέντρα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα να ρωτησω τα εξεις... αλαγες στην λιμνη νερου χρειαζονται? προσθετουμε μονο αυτο που εξατμηζεται?
Κάνουμε κανονικά αλλαγές. Η ανανέωση του νερού δεν γίνεται μόνο για να ελαττώνουμε τα νιτρικά. Η σύσταση του νερού δεν είναι μόνο Η2Ο, αλλά περιέχονται πολλά-πολλά ιχνοστοιχεία, άλατα κ.λ.π. που δεν ανανεώνονται στο νερό από μόνα τους. Τα φυτά προσφέρουν ΜΟΝΟ στον τομέα των νιτρικών, φωσφορικών και βιολογία.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
...αν το βραδυ κλεινει η αντλια λογο θορυβου του καταρακτη εχουμε ζημια στην φιλτρανση?
Ναι. Απαιτείται η κυκλοφορία του νερού, ακόμα και στις δεξαμενούλες άγριας ζωής που δεν υπάρχει καν τεχνητή φίλτραση.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
το βροχινο νερο κανει κακο?
Απλά δεν κάνει ούτε καλό, γιατί δεν παρέχει τα στοιχεία εκείνα που απαιτούν τα ψάρια. [/QUOTE]
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 11 queries