Θέμα: Μειωση ph?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-01-03, 17:02
Το avatar του χρήστη kifinas
kifinas Ο χρήστης kifinas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-01-2003
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - Αγ. Δημήτριος -Μπραχαμι
Μηνύματα: 480
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kifinas
Προεπιλογή

Εχω γυρω στα 45 ψαρακια (1 betta splender (μονομαχο), 4 thoracoray securis, 2 hyphessobrycon aguila, 1 hemigrammous erythrozonus, 9 paracheirodon axelrodi (cardinals), 6 corydoras, 2 glass catfish, 2 capoeta tetrazona (τιγρακια), 5 harlequin (rasbora heteromorpha), 2 labeo, 2 tertaodon fluviatilis (round spoted) 2 clown loach, 2 μικρους γλυφτες, 2 malayan halfbeak, και 5-6 αλλα μικρα τα οποια μου ειναι αγνωστου ταυτοτητος). Επίσης απο φυτα εχω πολλα αληθινα φυτα, και λιγα ξυλα τα οποια τα πηρα οταν εστηνα το ενυδρειο μου. Εχω ενα φιλτρο εξωτερικο το hydor Prime 20 με και ενα φυλτρο βυθου παλι μαρκας hydor.

Ο λογος που θα ηθελα να μειωσω το Ph ειναι οτι επειδη εχω πολλων και διαφορων ειδων ψαρια, και απο τι διαβαζω σχεδον ολα τα ψαρια που εχω μεσα στην γυαλα το ph που θελουν ειναι μεταξυ 6,6-7,2. Και co2 εχω βαλει στο φιλτρο μου.

Σε γενικες γραμμες δεν εχω σοβαρα προβληματα απλως επειδη μου πεθαναν 5-6 ψαρια (στο 8 μηνο που το εχω) ειπα να σας ρωτισω μηπως μπορω να κανω κατι. Αρωστεια δεν βλεπω να υπαρχει, και επειδη αυτον τον μηνα μου πεθαναν 2 harlequin(rasbora hateromorpha) ανησυχησα.

Ενα αλλο ερωτημα μου ειναι πως θελω να αγορασω αλλο ενα ενυδρειο και να το βαλω σε μια γωνια που εχω. Ειμαι διατεθιμενος να δωσω καποια χρηματα να αγορασω της juwel με το κουρμπαριστο τζαμι το trigon 350. Εχετε να μου προτινετε τιποτα καλυτερο και ποιο οικονομικό?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01694 seconds with 11 queries