Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 29-01-07, 16:49
Το avatar του χρήστη frits
frits Ο χρήστης frits δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Περιοχή: ΑΘηνα Παπάγου
Μηνύματα: 556
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις!!
Ωραία η ιδέα με το φελλόδεντρο Κώστα, αρκεί να βρω που το πουλάνε. Άν μπορείς να μου στείλεις με πμ κάποιο πέτσοπ θα με εξυπηρετούσες πολύ! Αυτό με το σωληνάκι για να στέλνω νερό δεν το κατάλαβα Εννοείς να βάλω ένα σωληνάκι που θα στέλνει νερό πάνω στο φλοιό του φελλόδεντρου το οποίο μετά θα κυλάει μέσα στο ενυδρείο??? Επίσης τα java fern μπορούν να φυτευτούν έξω από το νερό αν οι ρίζες τους είναι μέσα? Ευχαριστώ για τα ονόματα τώρα μένει να δούμε αν τα γνωρίζουν οι ιδιοκτήτες των φυτωρίων Αν μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο που να εκτιμάτε θα ήταν πολύ καλό!! Ήδη έχω προγραμματίσει επίσκεψη σε ένα που μου σύστησε ο Liolios Σωστή και η σκέψη για τους ανοξείδωτους μεντεσέδες, δεν το είχα σκεφτεί!
Για τα hemichromis, τώρα που τα βλέπω μέσα μου φαίνεται πως έχεις δίκιο, ο χώρος είναι μικρός για αυτά... τι να κάνω είχα φάει κόλλημα με αυτά τα ψαράκια, αλλά όπως είπα υπάρχει η προοπτική να μπουν σε φυτεμένο ενυδρείο 100 λίτρων που θα το κάνω species tank μόνο για πάρτη τους
Με αυτή την προοπτική λοιπόν τι προτείνετε για άλλα ψάρια στο palludarium? Το συνηθισμένο είναι νέον, γατοψαράκια κλπ αλλά θα ήθελα και κάτι διαφορετικό. Μια καλή ιδέα είχε πάλι ο Liolios αρκεί τα ψαράκια που μου είπε να βρεθούν στην Ελλάδα Αν υπάρχουν κι άλλες προτάσεις πείτε μου
__________________
Γιώργος


https://www.youtube.com/watch?v=u-nUTj7Ldgg
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01520 seconds with 11 queries