Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 20-04-11, 21:47
rtolis Ο χρήστης rtolis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 411
Προεπιλογή

Πάνο κάπως έτσι ξεκίνησα κι εγώ. Μόνο που τα δικά μου έκαναν βόλτα σε κουβά. Που internet τότε, εδώ για να πιάσεις Αθήνα στο τηλέφωνο έκανες ένα τέταρτο! The golden 80s! Χρυσόψαρα από λουλουδάδικο φυσικά! Είχα κάτι σαν ενυδρείο με εντελώς φιμέ τζάμια, είχε και ραφάκι από τζάμι! Για φίλτρο ούτε λόγος, ούτε που το είχα ακούσει, αεραντλία και αερόπετρα. Και λαμπίτσα Ralina στο ξύλινο καπάκι. Απορούσα γιατί καίγεται γρήγορα.. Χαλικάκι πολύχρωμο, πλαστικά φυτά, είχα βάλει κι ένα κρις κραφτ από παιδικό παιχνίδι! Κάποια στιγμή είχα βάλει και μονομάχο, μετά από χρόνια έμαθα ότι είναι μονομάχος. Φυσικά το πρωί τον βρήκα να εξερευνά την επιφάνεια με την κοιλιά.
Η γκάφα που θυμάμαι περισσότερο είναι όταν είπα "τώρα ξέρω" (τρομάρα μου!) και έστηνα ενυδρείο "κάτσε καλά, θα γίνει πολύ εργαλείο". Χαλίκι, νερό και μόλις είχα βάλει φυτά. Και να που βγαίνουν τα σαλιγκάρια. Οπότε είχα την φαεινή ιδέα: αφού δεν έχει ψάρια, τι πειράζει να ρίξω μισό μπουκαλάκι αμμωνία να τα ψοφήσω?! Για 2 μέρες μέσα η αμμωνία. Καταλαβαίνεις τι πάθανε τα φυτά! Ένα πράγμα έμαθα από αυτή την γκάφα: Οι ανούμπιες και οι εχινώδοροι δεν πεθαίνουν με τίποτα!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01573 seconds with 11 queries