Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 07-03-13, 08:14
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bloskas Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ ομορφο.!! χρυσοψαροπαραδεισος!! με τα φυτα δεν εχεις θεμα??
καλημέρα, ευχαριστώ πολύ!!!
τα φυτά δεν τα πειράζουν καθόλου, δεν ξέρω ποτέ δεν ενόχλησαν κανένα φυτό, όσα δεν επέζησαν, γιατί είχα βάλει και άλλα είδη, ήταν επειδή ήταν ακατάλληλες επιλογές μου γι ενυδρείο κρύου νερού. ίσως οφείλεται στο ότι τα ταίζω λαχανικά, στον χαρακτήρα τους.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο Μαρια, ομορφο ενυδρειο.

Mικρες παρατηρησεις.
Το πεχα ειναι λιγο χαμηλο, αλλα πιστευω δεν δειχνει σωστα το τεστ (οπως και στο αλλο ενυδρειο οι μετρησεις πεχα δεν μου φιανονται φυσιολογικες).
Επισης η KH δεν μου φαινεται φυσιολογικη με τετοια GH.
Τα νιτρικα σου μου φαινονται φυσιολογικα.

Να το χαιρεσαι.
-------------------------
Και ξεχασα.
Τοσα χρονια πως τη βγαζεις το καλοκαιρι χωρις ψυξη?
σας ευχαριστώ πολύ!!!
θα ξαναμετρήσω σήμερα με υγρά κι αν βρω διαφορά θα διορθώσω.
σας περίμενα να γράψετε για να επισημάνετε αυτή την έλλειψη
όντως τώρα κατάλαβα κι εγώ οτι έπρεπε και πως έπρεπε να φροντίσω για το θέμα της ψύξης.
διότι γράφτηκα στο φόρουμ από ετών αλλά έκανα επιλεκτικές αναγνώσεις κατά περίπτωση.
τα περισσότερα χρόνια το ενυδρείο αυτό βρισκόταν σ επαγγελματικό χώρο με έντονο κλιματισμό και μόνο ένα καλοκαίρι είδα την θερμοκρασία ν ανεβαίνει και το αντιμετώπισα μεν, αλλά με λύση για γέλια (με ανεμιστήρα κτλ μην ρωτήσετε). τώρα στο σπίτι, γενικά δεν είναι ποτέ πολύ ζεστό, αλλά σκέφτομαι να το οργανώσω. ευχαριστώ και πάλι
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
ομορφο...

Ο εχινοδωρος ειναι λιγο αταιριαστος κατα τη γνωμη μου (εκτος κι αν τοποθετηθηκε εκει ως σαλατα που απλα καταφερε να μη φαγωθει ως τωρα ) αλλα γουστα ειναι αυτα
ευχαριστώ πολύ!!!
η αλήθεια είναι πως τα πάντα στήθηκαν τέλος του'08, αρχές 2009 κι απο τότε δεν έχω αγγίξει οτιδήποτε. απλά στην αρχή είχα βάλει πολύ περισσότερα φυτά κι όσα υπάρχουν τώρα, είναι αυτά που άντεξαν στις συνθήκες του ενυδρείου.
ξεκινώντας με την γνωστή άγνοια, διάλεγα ότι μου άρεσε στο μάτι.
πάντως συγκεκριμένα για τον εχινόδωρο, έχω την εντύπωση πως η μεγάλη ανάπτυξη της μπροστινής του ανούμπια τον αδικεί κ έλεγα να την κλαδέψω λίγο για να κοντήνει. εσείς πιστεύετε οτι είναι αταίριαστος για κάποιο άλλο λόγο? εμένα μ αρέσει που κοκκινίζει και δίνει και ένα άλλο χρώμα στον χώρο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria p : 07-03-13 στις 08:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01808 seconds with 11 queries