Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 31-05-17, 15:34
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kosmas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω πολυ Λαμπρο! Δεν ξερω αν εχεις δει το νταμαρι μου στο θεμα μου.Εχω φτιαξει εναν ταφο απο την μια ακρη στην αλλη.Εχω δυο φιλτρα με τις εισοδους στις 2 πισω γωνιες που ενω γραφουν 1500λ/ω δεν πρεπει να φτανουν τα 500 και οι εισοδοι των φιλτρων(μπαστουνια) ειναι κοντα φτανουν μεχρι την μεση του ενυδρειου.Δηλαδη τραβανε μονο αν τυχει και περασει καποιο ψαρι και τιναξει στην τυχη μια βρωμια.Οπου και να βαλω τις εισοδους και τις εξοδους δεν νομιζω να δω διαφορα.Κατ' εμενα παιζει σημαντικο ρολο το λαθος στησιμο που οπως ξερεις πολυ καλα οτι γινει στην αρχη δυσκολα αλλαζει,φυσικα η επιλογη της φιλτρανσης και θεωρω οτι πιο ευκολα γινεται η κυκλοφορια οταν υπαρχουν καποια κενα μεταξυ των πετρων παρα ενα νταμαρι απο ακρη σε ακρη.Τα νταμαρια στο στυλ το δικο σου ειναι πολυ ομορφα και πολυ κοντα στον βιοτοπο αλλα νομιζω θελουν αρκετα βατ σε φιλτρα και κυκλοφορητες(wave makers) για να παραμεινουν καθαρα.
Οταν ριχνω flakes δεν προλαβαινω να τα δω που πηγαινουν γιατι ειναι πολυ λαιμαργα τα ψαρακια μου και τα ξαφανιζουν αλλα ειμαι σε αναζητηση καινουργιων φιλτρων και μετα το καλοκαιρι που θα γυρισω απο τις διακοπες μου και θα εχω προμηθευτει πετρες απο την πατριδα μου Λευκάδα θα κανω ενα πιο λειτουργικο στησιμο.
-------------------------
Συγνωμη φιλαρακι Χρηστο για την παρεμβαση στο θεμα σου για τα δικα μου προβληματα αλλα πιστευω οσα πιο πολλα διαβασεις τοσο λιγοτερα προβληματα θα εχεις εσυ στο μελλον
Κοσμά, σε όλα αυτά τα προβλήματα που γράφεις υπάρχουν λύσεις !!!
Άνοιξε στο δικό σου θέμα, για να μην γράφουμε στου Χρήστου και θα σου απαντήσω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01537 seconds with 11 queries