Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 23-11-15, 22:17
Το avatar του χρήστη Giorgos_89
Giorgos_89 Ο χρήστης Giorgos_89 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2015
Περιοχή: Kαβαλα
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
καμια φωτο θα βοηθαγε.
μου ακουγεται σαν bacterial bloom σε συνδιασμο με τις τανινες και το μαυρισμα του νερου απτην τυρφη.
και τα δυο λογικα μου φαινονται,αφου με το ψησιμο δεν σημαινει πως αποφευγεις το Bacterial bloom σε νεοστημενο ενυδρειο και το μαυρισμα του νερου ειναι φυσικο αφου εβαλες τυρφη.
τη χρησιμοποιουμε για να κανουμε Black water.

για το χρωμα βαλε ανθρακα στο φιλτρο.σιγα σιγα θα καθαρισει αν σε ενοχλει τοσο πολυ η αν τα ψαρια σου δεν θελουν Black water.

για το bacterial bloom δεν μπορεις να κανεις και πολλα.
αν οι μετρησεις σου ειναι ενταξει,θα φυγει μονο του.
αν εχεις ψαρια μεσα τωρα αυξησε την αναταραξη στην επιφανεια για να οξυγονωνεται καλα το νερο.
φωτογραφια εβγαλα αλλα δυστυχως δεν βοηθα ιδιαιτερα για να σε διευκολυνω.Πιστευεις πως η θολουρα μπορει να οφειλετε σε bacterial bloom;Διοτι ημουν βεβαιος πως μπορει να οφειλεται στο χωμα.Ανθρακα εβαλα χτες μπας και συμμαζεψει τιποτα και λειτουργω μονο το βραδυ αεραντλια για παραπανω οξυγονωση καθοτι και τα φυτα σταματουν να φωτοσυνθετουν εφοσον κλεισει το φως και "τραβανε" περισσοτερο οξυγονο.Θεωρεις πως με συχνες αλλαγες θα εξαλειφθει σε καποιο βαθμο ολο αυτο ή τζαμπα χαλαω την βιολογια;
__________________
[B]Το αγαπημένο μου χόμπυ είναι να πειράζω ανθρώπους που παίρνουν τον εαυτό τους και τις γνώσεις τους πολύ στα σοβαρά και δεν έχουν το θάρρος να λένε καμιά φορά «δεν ξέρω».
[/B]
Nassim Nicholas Taleb, 1960-, Αμερικανολιβανέζος οικονομολόγος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries