Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 01-11-08, 14:37
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KARGIO Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια για αλλη μια φορα τα φωτα σας, σημερα εκανε μετρησεις και μου ειπε οτι ΝΟ2, ΝΟ3 και αμμωνια ηταν στα κοκκινα (σορυ αλλα δεν θυμαμαι τιμες, δεν τα συγκρατησα) ξερω οτι οι τιμες ειναι σημαντικες αλλα δεν τις εχω, του ειπα να ξανακανει και να μου τις πει.
Του προτεινα να κανει συχνες αλλαγες στο νερο και να βαλει σκουπα.
Σας θυμιζω οτι το ενυδρειο του ειναι 800λιτ. και το φιλτρο εχει δυνατοτητα γυρισματος 1.100λιτ/ωρα,(τον συμβουλεψα να παρει και 2ο φιλτρο).
Επισης τα ψαρια του (14 δισκοι) καθονται στην επιφανεια (προβλημα στο οξυγονο?), απο το πετ του ειπαν να βαλει τυρφη στο φιλτρο Σ ή Λ.
Ολα αυτα που εχει κανει ειναι εγκληματικα το ξερω, μπορειτε ομως να βοηθησετε? Τα αμοιρα τα ψαρια δεν φταινε.
-------------------------
Οι τιμες για ΝΟ2=0,5mg
ΝΟ3=50mg


κατ' αρχην οτι ακουσεις να τον βαλει να το δει, δεν ειναι για σενα!!!
τα εχει κανει σκατα ο φιλος σου και δεν καταλαβαινω γιατι κρυβεται πισω απο εσενα!!!!!
το φιλτρο ειναι αστρωτο και πολυ μικρο για το ενυδρειο που εχει!!!
τα ψαρια παρα πολλα και λογικο ειναι και οξυγονο να μην εχουν και να πεθανουν απο χαλια νερο!!!!
το μονο που μπορει να κανει ειναι να δωσει τα ψαρια, και να ξεκινησει απο την αρχη το ενυδρειο αφου πρωτα διαβασει και μαθει τι πρεπει να κανει για να εχει δισκους και οτι αλλο ψαρι του μπει στο μυαλο!!!!!
εγω ειπα αυτα που πρεπει και δεν ξανα απανταω σε σενα μιας και εκεινος αρνηται να μπει να μας μιλησει και να διαβασει....
καλη τυχη στο φιλο σου και κριμα για του δισκους...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01487 seconds with 11 queries