Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 21-08-08, 15:45   #1
Νεο Ξεκίνημα...
_tm_
Member
Εγγραφή: 21-08-2008
Περιοχή: Χαλανδρι
Μηνύματα: 160

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
_tm_ Ο χρήστης _tm_ δεν είναι συνδεδεμένος 21-08-08, 15:45
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Χαίρεται και καλώς σας βρήκα!
Στο σπιτι ενος φιλου ειδα ενα ενυδρειο juwel 60 αδειο (μονο χωμα και 2 ψευτικα φυτα ειχε) και επαθα την πλακα μου!
Απο τοτε εχω κολλησει και ειμαι στο τσακ να ξεκινησω κι εγω με αυτο το χομπι.. Αφου διαβασα αρκετα (κουραστηκα, ομολογω), κατεληξα να παρω ενα ενυδρειο λιγο μεγαλυτερο (70-80 λιτρα) πιθανοτατα αυτης της μαρκας μιας και τα εχει ολα μεσα.. Δεν θα ηθελα να ξεφυγω και πολυ στο χρηματικο κομματι μιας και ειναι κατι το οποιο πιθανον να μην βγει αυτο που περιμενω να ειναι..
Διαβασα λοιπον για το στρωσιμο του ενυδρειου και το γεγονος οτι πρεπει να εχεις αποφασισει απο πριν τι ψαρια να βαλεις, ωστε να το διαμορφωσεις σωστα και μπορω να πω πως εχω καταληξει στο οτι οι κατοικοι του ενυδρειου (τουλαχιστον στην αρχη) θα ειναι αφρικανικες κιχλιδες. Συγκεκριμενα αυτες (http://www.tsamisaquarium.gr/Selides...s_socolofi.htm)
Σκεφτομαι να ξεκινησω με ενα ζευγαρι..
Πως σας φαινεται σαν επιλογη?
Μπορει καποιος να με βοηθησει ως προς το "setup" του ενυδρειου? δεν θελω να βαλω αληθινα φυτα, οποτε θα μπουν ψευτικα (αν χρειαζονται), καθως επισης δεν εχω μαζεψει πετρες, οποτε (αν χρειαζονται) θα τις αγορασω απο καταστημα.
Προτασεις καταστηματων που να ασχολουνται ως επι το πλειστον με το αντικειμενο στα Νοτια Προαστια ή σχετικα κοντα στα Νοτια?
Ευχαριστω!
Εμφανίσεις: 4173
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01449 seconds with 12 queries