Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #62  
Παλιά 04-09-18, 23:26
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο το Aqualab σε μεγεθος 5-6εκ κοστισαν 35€/ο ένας και πηρα 15 ...

Ο Ιταλός εκτροφέας ειναι ο Antonello Greco ...
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=98710

Νόμιζα πως ηταν πολλα περισσότερα τα λίτρα του ενυδρείου ... εγω τα βγαζω γύρω στα 550 λιτρα ... θα δω στο μέλλον τι θα κανω ... γενικα θα μου άρεσε 50 λίτρα ανα δίσκο ... ισως δωσω μερικα αν χρειαστεί ... ισως παρω αλλο ενυδρείο ... ισως αρχίσουν να γεννάνε οποτε θα χρειαστώ παλι και αλλα ενυδρεια ... θα δειξει!
Να διαβάσεις αυτά που γράφω και να ξεστραβωθείς... ΔΕΝ θα κουράζομαι τσάμπα εγώ.
Τι πάθανε τα video σου... ωεω;

ΥΓ. Άστο... τώρα μου τα δείχνει κανονικά.-
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολα δουλευουν ... τα ψαρια θελουν καταρχας νερο για να ζησουν (οι πιο πολλοι λεν νερο να ειναι και οτι ναναι ... απλα καθαρο νερο να ειναι - βεβαια πιο καθαρο απο της οσμωσης δεν υπαρχει ) ... απλα εχω δει και απο θεμα αναπτυξης και συμπεριφορας αλλα και χρωματων ειναι καλυτερα σε σκετη οσμωση! Πολυ σημαντικο ειναι οτι δεν αρρωσταινουν ... Δε χρησιμοποιω καθολου φαρμακα (ουτε καν προληπτικα). Οι πιο πολλοι που εχουν δισκους εχουν και ενα ολοκληρο φαρμακειο συνηθως!

Gh και Kh ειναι μη μετρησιμα με τα τεστ ... Το ph δεν ειναι καθολου ασταθες ... τωρα ειναι 7,5 και απο προηγουμενες εμπειριες ειδα οτι μετα απο μηνες θα αρχισει να πεφτει σιγα σιγα χωρις μεγαλες μεταβολες!

Εχω προετοιμαστει καταλληλα σε οτι αφορα την οσμωση ... εχω βαλει 3 μεμβρανες με booster pump και η αναλογια ειναι σχεδον 50-50 αλλα και πολυ πιο γρηγορα γινονται οι αλλαγες νερου!!

Γιατί τόσο ψηλά ωρέ Γιώργο;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Diskus fan : 04-09-18 στις 23:26 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01843 seconds with 11 queries