Θέμα: Nano fish only?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 24-07-06, 13:35
joman Ο χρήστης joman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-04-2006
Περιοχή: Βελγιο
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Gorgi μόλις διάβασα το ποστ σου.
Για βράχο μάλλον θα βάλω ακόμα λίγο(ζωντανό) όταν λες στρωμένο φαντάζομαι αυτό εννοείς, από υπόστρωμα όπως αναφέρω και στο προηγούμενο ποστ μου, δεν έχω βάλει ακόμα τίποτα.
Νομίζω όμως πως δεν θα αποφύγω την άμμο.
Η θερμοκρασία για την ώρα(ε ναι έχουμε και εδώ ζέστη) αγγίζει τους 30 βαθμούς, αλλά από εξάτμιση δεν έχω παρατηρήσει κάτι σοβαρό.
Προχτές βέβαια έκανα μια αλλαγή του μισού νερού , οπότε αναπλήρωσα και τα προηγούμενα κενά χωρίς να το καταλάβω.
Για τις αντλίες το σκέφτομαι, επειδή ίσως αργότερα περάσω σε λίγο μεγαλύτερο ενυδρείο, καλύτερα να αγοράσω κάτι που θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω και εκεί χωρίς πρόβλημα χαμηλής απόδοσης…
Πάντως για να πω την αλήθεια είναι πράγματα που προτείνετε, και δεν καταλαβαίνω γρι (είπαμε, μόλις μου μπήκε το μικρόβιο του αλμυρού, και οι γνώσεις μου είναι περισσότερο και από περιορισμένες ).
Πχ. το ΙΜΗΟ τι είναι πάλι; και τα Trochus και Turbo, σαλιγκάρια είναι;
Που θα πάει, θα τα μάθω σιγά σιγά!
Από ερημίτες στο μαγαζί που κάνω τις αγορές είδα μόνο μπλε, έχουν διαφορά με τους κόκκινους;
Όσο για το να μη μασάω… όπως τα λες έτσι το βλέπω και εγώ.
Αν δω ότι με τραβάει πραγματικά μάλλον περνάω σε κάτι μεγαλύτερο.
Στην πραγματικότητα για σαν δοκιμή το βλέπω, αν δεν τραβήξει(που είναι λίγο απίθανο μιας και έχω ήδη πορωθεί), να μην είναι πολύ επώδυνο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01470 seconds with 11 queries