Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 22-01-06, 20:15
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

γεια σου φιλε gkoutis, αυτό που θα ήθελα να σχολιάσω πρώτα απ'όλα γιατι το θεωρώ πιο σημαντικό είναι ο συνδιασμός ψαριών που έχεις που πιστεύω πως είναι πολύ κακός και επικίνδυνος. τα labeo που έχεις είναι πολύ επιθετικά ψάρια και θα έχεις σοβαρούς καυγάδες μεταξύ τους αλλά θα κυνηγάνε και τα silver sharks. δεν ξέρω γιατί σου έδωσαν πάνω από ένα labeo για το ενυδρείο σου. επίσης τα moly είναι ζωοτόκα ενώ τα υπόλοιπα ωοτόκα που θα πει πρώτα απ'όλα τελείως διαφορετικές απαιτήσεις νερού. τα μεν ζουν σε σκληρό νερό με ψηλό ph ενώ τα υπόλοιπα που έχεις ζουν σε πιο μαλακά νερά με χαμηλότερο ph. Πιστεύω πως αρχικά πρέπει να διορθώσεις αυτό αποφασίζοντας τι ψάρια θέλεις να κρατήσεις και ψάχνοντας ποια ψάρια ταιριάζουν με αυτά (όχι σύμφωνα με αυτά που θα σου πει ο ιδιοκτήτης του petshop αλλά μέσω του φόρουμ και πολύ ψάξιμο στο net) και μετά να ασχοληθείς με τη διακόσμηση, κατά την άποψή μου πιο πολλά φυτά και πιο φυσικά διακοσμητικά στοιχεία.
κι εγώ έτσι ακριβώς την πάτησα στην αρχή και έκανα τα ψάρια μου να υποφέρουν άθελά μου έχοντας και 5 απώλειες, μέχρι που σταμάτησα να ακούω τα petshop και να την ψάχνω μόνος μου σε sites και με τη βοήθεια του GAB. μπορείς αν θέλεις να δεις τα πρώτα μηνύματά μου και θα δεις οτι μοιάζουμε στο ξεκίνημα
φιλικά,
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01388 seconds with 11 queries