Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 17-05-11, 15:39
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ελεγα Βασιλη το μυστικο ειναι η απολυτη ισοροπια ολων των παραγοντων .Το ph δεν το αναφερα αφου σε Ελλαδα και Κυπρο το νερο της βρυσης μας ειναι το ιδανικο για τα χρυσοψαρα.(ουδετερο προς αλκαλικο)
κι όμως από το ουδέτερο στο αλκαλικό παρατηρούνται σημαντικές διαφορές στους χρωματισμούς.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φανταζομαι οτι εκει στην Νοτιοανατολικη Ασια που ειναι οι κυριοι προμηθευτες εκμεταλευοντε τον ηλιο καιεχουν τα ψαρια τους σε λιμνες χωρις προβληματα .Γιαννη σκεψου οτι η δικη σ λιμνη εχει παγο τον χειμωνα.
Μιχάλη, τα χρυσόψαρα είναι ψάρια κρύου νερού. Μην ξεχνάς από που κατάγονται έτσι? Εκεί παράχθηκαν οι πρώτες καλές ποικιλίες για την απαγορευμένη πόλη (Κίνα) για την αυλή του αυτοκράτορα. Μέρος και περιοχή δηλαδή με παγωμένους χειμώνες.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η λιμνη του Βασιλη ειναι περιπου μια ωρα δρομο με αυτοκινητο απο τη δικη μου και ομως το κλιμα ειναι διαφορετικο.
Όντως έτσι είναι τα πράγματα...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS Εμφάνιση μηνυμάτων
Για παραδειγμα εμενα ειχε ολο το χειμωνα πολλα φυλλα απο νουφαρα και ενα απο αυτα ανθιζε κατα καιρους ,εβγαλαν τον χειμωνα καποια πιστια και προς εκπηξη μ αντεξαν ολοι οι υακινθοι του νερου που ειχα(αν και συρικνωθηκαν απο το κρυο) ενω επιβιωσαν και ολα τα fancy μου χρυσοψαρα.
Μιχάλη, ούτε εγώ έχασα φάνσυ χροσόψαρο, αν και προσωπικά είχα φοβηθεί το λάιονχεντ που αγόρασα πολύ μικρούλι πριν δύο χρόνια (για φάντεϊλ). Ομολογώ πως πραγματικά εξεπλάγηκα με τους υάκινθους του νερού που σου έχουν επιβιώσει κατά την χειμερινή περίοδο. Αυτό θα πει ότι στη Λεμεσό όντως πάτε για τροπικό κλίμα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεφτειτε λοιπον τη διαφορα που θα εχουν στην αναπτυξη ψαρια και φυτα σε ενα τροπικο κλιμα .(Σινγκαμπουρη και Ινδονησια)
Μόνο στην ανάπτυξη, γιατί θα' χουν ολόχρονα αυξημένο μεταβολισμό. Δεν σημαίνει ταυτόχρονα βέβαια ότι θα έχουν και εντονότερα χρώματα, έτσι?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias510 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα φιλε γιαννη , γεννηθηκαν τον ιουνιο και επεζησαν καμια σαρανταρια χρυσοψαρα μεχρι τελους σεπτεβριου ειχαν παρει ολα φανταστικο χρωμα, και απο ολους τουσ συνδιασμους των χρωματων.
Είσαι σίγουρος φίλε μου ότι όλα αυτά έγιναν σε διάστημα 3 μηνών? Για τί μεγέθη μιλάμε?
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01672 seconds with 11 queries