Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 25-12-17, 00:06
Το avatar του χρήστη Eliccaios
Eliccaios Ο χρήστης Eliccaios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 246
Send a message via Skype™ to Eliccaios
Προεπιλογή

Καλησπερα χρονια πολλα καλα χριστουγεννα οπως ειχα πει ειχα αρχησει ξανα με το χομπι και αυτη την φορα με γαριδαδικο το ενυδρειο ετρεχε απο τον προηγουμενο μηνα απλα δεν ειχε αναπτηξη βιολογια με την βοηθεια του τακη πηρα μπολι και εβαλα απο τα δικα του ενυδρεια και το ενυδρειο τρεχει μια χαρα εδω και 2 σχεδον μηνες στο μελλον εχω βαλει στα σχεδιο να κανω μια μεταφορα του γαριδαδικου στο 250 λιτρω που εχω αλλα δεν το κανω διοτι δεν εχει καπακι και φωτισμο το μεγαλο και ετοιμαζομαι σιγα σιγα να το φτιαξω με τον καιρο μεχρι στιγμης πειτε μου γνωμες για το παρον ενυδρειο...


Διαστάσεις:60x30x39
Όγκος:60 λιτρα
Κατηγορία:Γαριδαδικο-Σαλυγκαροτοπος
Φυτά: διαφορα δεν τα θυμαμε
Διακοσμητικά υλικά:Μια ριζα - ενα ξυλο με τον καιρο θα μπει και το ξυλο,Μαυρο χαλαζιακη αμμος
Φόντο: Μαυρη πλατη βαμενη
Φωτισμόςiy led
Διάρκεια φωτισμού:Για αρχη το εχω 9 ωρες λογο οτι ειδα τρυχοηδες αλγη
Φιλτράρισμα:Εξωτερικο φιλτρο της dolphin το μικρο δεν θυμαμε μοντελο
Θερμοστάτης:Δεν θυμαμε
Λίπανση:diy
Παροχή CO2:diy

Παράμετροι:

pH:7,3-7,5
Γενική σκληρότητα (GH):
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):
Αμμωνία (ΝΗ3):10
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):5 διοτι εριξα λιγο παραπανω τροφουλα η μετρησεις εγιναν πριν 10 λεπτα
Αλλαγές νερού:50% καθε Παρασκευη
Θερμοκρασία:25,3
Άλλες πληροφορίες:
Φωτογραφία:




****Κατι που ξεχασα να αναφερο ειναι οτι το ενυδρειο παροτη τρεχει λιγο καιρο αρχησα να βλεπω 2-3 σκουλικακια πλαναρια και τα μαζεψα απο το ενυδρειο διοτι οπως ξερουμε ολοι ειναι λιγο πολυ ενοχλητικα στο ματι... και μιας και λεω για μικρο οργανισμους η γαριδες οταν γεννανε τα μικρα τα γαριδακια φενονται?? διοτι παρατηρο στο ενυδρειο κατι μικρα ασπρο σαν τελιτσες δεν τα πιανει η καμερα του κινητου να τα εβγαζα φωτογραφια να τα αναρτησω ειναι ασπρα και παρατηρο οτι ειναι ολοιδια με την γαριδα στο σχημα και τα τελιοματα της ουρας ιδια απλως δεν μπορεις να τα διακρινης διοτι ειναι δυσκολο ακομα και για το ματι ξερεται κατι για αυτο ..?
__________________
ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01709 seconds with 11 queries