Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #100  
Παλιά 26-09-19, 22:27
panioul Ο χρήστης panioul δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-07-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 259
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pitsiovic Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα...

Μήπως πρέπει να απομακρυνθεί το ψαράκι που κάθετε πίσω-πάνω δεξιά και μόλις βγήκε τις έφαγε και ξαναγύρισε εκει?
Πρέπει! Είναι ο δεύτερος αρσενικός από Tropheops Chilumba που έχω και πλέον επειδή δεν μπορεί να κρατήσει τα χρώματά του ο κυρίαρχος αρσενικός τον έχει πάρει χαμπάρι και τον κυνηγάει. Ευτυχώς τα άλλα 3 Chilumba είναι θηλυκά τελικά οπότε τουλάχιστον εκείνα δεν κυνηγιούνται. Ο κυρίαρχος αρσενικός πάντως είναι ο αρχηγός όλου του ενυδρείου και γενικώς κυνηγάει όποιον βρει. Από την τελευταία γέννα έχω καταφέρει και σώσει 10 ψαράκια επομένως ελπίζω να βγουν και άλλα θηλυκά ώστε να έχει περισσότερες γυναίκες να κυνηγάει! Αν πάντως βρω κάποιον θα τον δώσω τον δεύτερο αρσενικό....αλλιώς θα ελπίζω στην αύξηση του πληθυσμού για τη μείωση της επιθετικότητας.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραιος φιλε μου, ομορφα ειναι ολα, να το χαιρεσαι και εσυ και οι δικοι σου. Καλη συνεχεια
Σε ευχαριστώ πολύ! Η μεγαλύτερη χαρά είναι όταν ασχολείται ο μικρός (3 ετών) με το ενυδρείο!

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panioul : 26-09-19 στις 22:27 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01613 seconds with 11 queries