Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 21-02-19, 20:06
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maria_M Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέχρι πόσα είδη από αυτά που έχω μπορώ να φιλοξενήσω? έγραψα πιο πάνω έναν εφικτό συνδυασμόΚαι πόσα συνολικα ψάρια χωράνε σε αυτά τα λίτρα? κατά τη γνώμη μου με ένα χαρέμι 1+4 από το κάθε ένα από τα τρία είδη που ανέφερα είσαι οκ Το φίλτρο μου είναι εξωτερικό aquanova 1200l/ώρα και εχει μεσα siporax, μαυρο και μπλε σφουγγαρι. Προς το παρόν είσαι εντάξει (αν κι εγώ θα ενίσχυα την κυκλοφορία είτε με έναν κυκλοφορητή είτε, ακόμη καλύτερα, με ένα επιπλέον φίλτρο)Άλλαξα και τη θέση στις πέτρες. Θα ανεβάσω φωτό να μου πεις αν μπορείς τώρα αν φαινεται πιο φυσικό κι αν πρέπει να προσθέσω κι αλλες φεγγαρόπετρες ή μπορω να βάλω και κάποια βοτσαλα θαλασσης που εχω. 😊
Προσπάθησε με τις πέτρες να φτιάχνεις τρύπες/κρυψώνες/περάσματα. Αν βάλεις κι άλλες να είναι ίδιες μ' αυτές για αισθητικούς λόγους.
Για τα ψάρια (από που τα πήρες αν επιτρέπεται, από μαγαζί ή χομπίστα?) τα πορτοκαλί που βλέπω, αυτά που μάλλον λες saulosi, έχω την υπόνοια ότι είναι υβρίδια "red coral", επίσης στα κίτρινα "λαμπίντο" δεν διακρίνω σκούρη ρίγα στο ραχιαίο πτερύγιο (αν δεν υπάρχει είναι υβρίδια). Ξεχωρίζω ένα socolofi (το γαλάζιο με τη σκούρα ρίγα στο ραχιαίο), ένα maingano και acei.
To γαλάζιο με τις κάθετες σκούρες ρίγες δεν ξέρω τι είναι (κάποιο Metriaclima πιθανά - μου κάνει και για θηλυκό Metriaclima lombardoi).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01463 seconds with 11 queries