Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #83  
Παλιά 15-10-12, 15:07
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sps4ever(niktso) Εμφάνιση μηνυμάτων
@crazy beaver εσύ θέλεις πολύ



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμενα με νοιαζει να γινονται σεμινάρια να επανα-κυκλοφορήσει το περιοδικο να βοηθαει οσους θελουν να ασχοληθουν με τα ενυδρεια! Να κανει καλυτερο και πιο ομορφο αυτο τον χωρο!

Αν θα γινονται εις την πρωτευουσα - στη Συρο - στη Σκυρο η στον Εβρο δε με νοιαζει καθολου!
Ετσι και αλλιως δε τα θελω ολα αυτα για μενα!
το περιοδικό σαν χαρτί κοστίζει!Μια καλή ιδέα είναι ένα ηλεκτρονικό περιοδικό στο οποίο θα γράφουν χομπίστες για χομπίστες!Αλλά και πάλι αυτό απαιτεί πολύ χρόνο και άτομα με συγκεκριμένες αρμοδιότητες και συγκεκριμένες γνώσεις . Επίσης ένα περιοδικό δεν ξέρω τί έχει να προσφέρει στην σημερινή εποχή;

Τώρα σχετικά με τα σεμινάρια, ένα σεμινάριο στην όμορφη Σύρο τί νόημα θα έχει και ποιος θα παέι; Επίσεις στην Αθήνα μπορεί να είναι πιο δυνατή η θαλασσινή κοινότητα και στην θεσν/νικη οι δισκάδες!Κάθε ένας έχει τις δικές του απαιτήσεις και είναι πολύ πιο εύκολο να συνεννοούνται οι μικρότερες ομάδες παρά όλη η Ελλάδα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειπα οτι ο συλλογος εχει σκοπο να προβαλει το χομπι αλλα να το ΠΡΟΑΓΕΙ!

Επισης η παρεουλα,οι μπυρες,οι μπριζολες και αλλα τετοια ομορφα μπορουν να γινουν μεσα απο το φορουμ,ποιος ο λογος να κανουμε ενα συλλογο για ολα αυτα?

Επισης οι μαζικες παραγγελιες παλι μπορουν να γινουν μεσα απο το φορουμ...

Επισης λετε συνεχεια την λεξη club,λες και ο συλλογος δεν θα ειναι ενα club αλλα κατι αλλο...

Ακομα λετε να χωριστουμε σε ενοτητες ανα κατηγοριες ψαριων και σε υποκατηγοριες ανα περιοχη γιατι αυτο κανουν στο εξωτερικο και πανε μια χαρα.
Ναι οντως αυτο γινεται στην Γερμανια,στην Γαλλια,στις ΗΠΑ,στο Ηνωμενο Βασιλειο,στην Τουρκια...

Εκει ομως οι αποστασεις ειναι χαωδεις και οι χομπιστες χιλιαδες,εμεις ειμαστε μια μικρη χωρα και οι οργανωμενοι χομπιστες δεν ξεπερνουν τους 1000,μαλλον τα παραλεω κιολας.

Δεν λεω οτι εγω εχω το δικιο,αλλα εχω μια αποψη,ισως να ειναι και λαθος...

Απλα δεν μπορω να καταλαβω αυτο που εχετε ξεκινησει ηδη,για το πως πρεπει να ειναι ο νεος συλλογος και τι πρεπει να δινει στους χομπυστες και που πρεπει να εχει εδρα κ.α. πολλα...

Ακομα δεν ξερουμε ποσοι θα ειμαστε,θα εκδώσουμε και ιδρυτικη διακήρυξη?

Ας δηλωσει οποιος θελει εναν συλλογο την προθεση του να συμμετεχει και αν δουμε οτι ειμαστε ενας ικανος αριθμος που αξιζει να προσπαθησουμε,τοτε θα παμε στο δια ταυτα.
Αν δεν συζητήσουμε χαλαρά και ποιες γενικές γραμμές πως θα δούμε ποίοι ενδιαφέρονται και ποιοι όχι!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01676 seconds with 11 queries