Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 30-12-02, 02:49
polleni Ο χρήστης polleni δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 292
Προεπιλογή

Χωρίς να έχω καμμία ιδιαίτερη εμπειρία με τους δίσκους, η δική μου στάση (μετά από 6 μήνες συμβίωσης μαζί τους και 2 απώλειες - η μία αναμένεται) είναι ότι τους δίσκους τους "χαζεύω" ενώ τις Αφρικάνες τις "παρατηρώ". Οι δίσκοι μου θυμίζουν πιό πολύ "μέρος του διάκοσμου" ενώ στις αφρικάνες ο διάκοσμος είναι το δευτερεύον στοιχείο. Αυτό ισχύει ιδιαίτερα για τις μεγάλες Αφρικάνες ή και τις μεγάλες Αμερικάνες (για να μην φωνάζουνε και μερικοί - μερικοί.. ). Τους δίσκους τους κυττάς ενώ οι μεγάλες Αμερικάνες και Αφρικάνες σε κυττάνε ΚΑΙ σε παρατηρούνε. Με τους δίσκους ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα την ψευδαίσθηση ότι "επικοινωνούμε" απλά συνυπάρχουμε..

Τέλος, το ότι θέλουνε της Παναγίας τα μάτια για να ζευγαρώσουνε τους κάνει - για μένα προσωπικά - σαφώς χειρότερη επιλογή από τις υπόλοιπες κιχλίδες. Γιατί αυτό σημαίνει ότι ουσιαστικά ΔΕΝ είναι ψάρια για τις συνθήκες που έχω και θα πρέπει να είμαι μόνιμα επί σκοπόν και με το τεστ στο χέρι.. δημιουργώντας όχι μόνον ένα τεχνητό βιότοπο αλλά έναν τεχνικά τεχνητό βιότοπο. Και ΜΗΝ ρωτήσει κανείς γιατί έχω δίσκους, αυτά τάπαμε..

Προσωπική άποψη εκφράζω...
 
Page generated in 0,01095 seconds with 11 queries