Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 06-01-18, 23:24
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tanganyika Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω στο πρωτο μου ενυδρειο (60 lt ) αντεξα παντως 10 μερες ακριβως , μετα πηρα ενα 240 lt και παλι μικρο ειναι ..το μετανιωσα..
Χαχα!κι εγω απο 60αρι σε 300αρι ειχα παει.και μετα ηθελα μεγαλυτερο.
Τωρα εχω παρει ενα 400αρι και το'χω στην αναμονη.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thrasyvoul Εμφάνιση μηνυμάτων
ok σε ευχαριστω, επισης θελω να ρωτησω σχετικα με την θερμοκρασιο,εχω τον θερμοστατη στους 26 βαθμους και στην απεναντι μερια εχω βαλει το θερμομετρο και ενω το ενυδρειο δουλευει 2,5 μερες το θερμομετρο δειχνει σταθερα 22 βαθμους, τι να κανω?να δυναμωσω τον θερμοστατη?ποσους βαθμους θα πρεπει να εχω ιδανικα?
Αν η αντλια του φιλτρου σου δεν λειτουργει σωστα και δεν υπαρχει αρκετη ροη στο ενυδρειο.σου τοτε λογικο ειναι να μην ζεσταινεται και σωστα το νερο. Επισης αυτο μπορει να συμβαινει κι αν ο θερμαντηρας ειναι σε σημειο που δεν εχει καλη ροη ακομα κι αν δουλευει το φιλτρο καλα.
Εκτος κι απ'αυτο που ειπωθηκε ηδη, οτι πολλες φορες οι αναγραφομενες θερμοκρασιες που ρυθμιζουμε τος θερμαντηρες δεν συμβαδιζουν με τις πραγματικες και θελει προσπαθεια για να βρουμε που πρεπει να ρυθμιστει ή να μπει ενας controller και να τον εχουμε τερμα τον θερμαντηρα.και ανεμιστηρακια το καλοκαιρι...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panos_auk : 06-01-18 στις 23:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01467 seconds with 11 queries